HomePiłka nożnaIO 2024: Hiszpania w półfinale. Japończycy ofiarami niesprawiedliwości

IO 2024: Hiszpania w półfinale. Japończycy ofiarami niesprawiedliwości

Hiszpania wygrała 3:0 z Japonią i awansowała do półfinału turnieju rozgrywanego w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Fermin Lopez vs Japonia

Hiszpania wypunktowała Japonię

Hiszpania objęła prowadzenie w 11. minucie spotkania. Fermin Lopez po szybkim przechwycie kolegi z zespołu zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Wychowanek Barcelony zdobył tym samym swoją czwartą bramkę na francuskich igrzyskach. Piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni odpowiedzieli w 40. minucie za sprawą gola Mao Hosoja. Finalnie nie został on jednak uznany. Kibice zgromadzeni na stadionie nie mogli zobaczyć powtórki. Dodatkowo analiza VAR trwała aż siedem minut i nie jest do końca jasne, dlaczego podopieczni Go Oiwa schodzili na przerwę z niekorzystnym wynikiem.

Po zmianie stron po raz kolejny dał o sobie znać niezawodny Lopez. Tym razem 21-latek sprytnym przyjęciem klatką piersiową, przygotował sobie piłkę do strzału po rzucie rożnym i huknął zza pola karnego. Bramkarz Japończyków w tej konkretnej sytuacji mógł zachować się zdecydowanie lepiej. Wynik spotkania ustalił natomiast w 86. minucie Abel Ruiz. La Furia Roja w półfinale turnieju olimpijskiego zagra z reprezentacją Maroka.

Japonia – Hiszpania 0:3 (0:1)
Bramki: 11. F. Lopez, 74. F. Lopez, 86. Ruiz
Żółte kartki: Jamamoto – Garcia, Baena, Lopez
Wyjściowy skład Japończyków: Kokubo – Sekine, Takaj, Kimura, Ohata – Fudzita – Jamamoto, Mito – Jamada, Hosoja, Saito
Wyjściowy skład Hiszpanów: Tenas – Pubill, Garcia, Cubarsí, Miranda – Barrios, Baena – Oroz, Lopez, Gomez – Ruiz

David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz