HomePiłka nożnaUrban szczerze o kadrze Górnika. “Jesteśmy w trakcie przebudowy”

Urban szczerze o kadrze Górnika. “Jesteśmy w trakcie przebudowy”

Aktualizacja:

Jan Urban, szkoleniowiec Górnika Zabrze, w wywiadzie dla klubowej telewizji zabrał głos w sprawie aktualnego kształtu kadry “Trójkolorowych”. Doświadczony trener przyznał, że choć odejść ważnych ogniw było sporo, to on jest zadowolony z obecnego zespołu.

Jan Urban

PressFocus

Zmiany w Górniku Zabrze

Jan Urban wykonał w poprzednim sezonie pracę zdecydowanie “ponad stan”. Przy trudnej sytuacji klubu i wielu problemach organizacyjno-finansowych, zabrzanie pod koniec kampanii włączyli się nawet do walki o puchary. Ostatecznie skończyli na szóstej lokacie z 53. punktami na koncie.

Wraz z końcem sezonu doszło do kilku ważnych odejść. Najnowszą informacją jest udanie się Lawrence Ennaliego na testy medyczne do klubu z MLS. Do drużyny “Trójkolorowych” trafiło jednocześnie kilku nowych graczy – między innymi Josema, Manu Sanchez, Patrik Hellebrand, czy Luka Zahović. O przebudowie zespołu wypowiedział się Jan Urban w wywiadzie z telewizją klubową.

— Faktycznie tych zmian jest dużo, można by powiedzieć, że nawet bardzo dużo, bo jak podliczymy zawodników którzy odeszli a byli podstawowi, to robi się dosyć spora liczba. Musimy się dostosować do takich, a nie innych sytuacji – mamy przebudowę zespołu.

— Jak sobie liczyliśmy na spokojnie, to praktycznie siedmiu graczy z podstawowego składu nie ma, więc można to nazwać mocną przebudową. Ja jestem jednak zadowolony. Z tego co widzę na treningach, z moich obserwacji nowych zawodników. Zdaje się, że nowi gracze szybko się adaptują, pokazali się z dobrej strony, dobrze to wygląda – zakończył Jan Urban.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]