HomePiłka nożnaWielka porażka reprezentanta Polski na odchodne! Nie zdobędzie dubletu

Wielka porażka reprezentanta Polski na odchodne! Nie zdobędzie dubletu

Przygoda Jakuba Piotrowskiego z Ludogorcem Razgrad ma słodko-gorzki smak. Reprezentant Polski zdobył mistrzostwo Bułgarii, ale przegrał finał krajowego pucharu. Triumfatorem tych rozgrywek został Botew Płowdiw, który wygrał z drużyną Piotrowskiego 3:2.

Piotrowski

Press Focus

Porażka Piotrowskiego w finale Pucharu Bułgarii

Jakub Piotrowski wystąpił w wyjściowym składzie w meczu finału Pucharu Bułgarii pomiędzy Ludogorcem Razgrad, a Botewem Płowdiw. Klub Polaka niedawno wywalczył sobie mistrzostwo kraju i miał apetyt na zdobycie dubletu. Plany pokrzyżował jednak Botew Płowdiw, który wygrał spotkanie finałowe 3:2 i tym samym został triumfatorem tych rozgrywek. Dla Jakuba Piotrowskiego to szczególne spotkanie. Reprezentant Polski po sezonie odchodzi z klubu i chciał pożegnać się w najlepszy możliwy sposób. Piotrowski znacząco pomógł zdobyć mistrzostwo Bułgarii, o czym najlepiej świadczą jego indywidualne statystyki. W ligowych meczach zdobył 11 goli oraz zanotował pięć asyst. Finału Pucharu Bułgarii nie będzie jednak wspominał dobrze. Ludogorec miał jeszcze szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale w 90. minucie rzut karny zmarnował Rwan Cruz.

Zawodnikiem Botewa Płowdiw, który zdobył Puchar Bułgarii jest Daniel Kajzer. Bramkarz nie znalazł się jednak w kadrze meczowej na finałowe starcie.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?