HomePiłka nożnaModer zagrał i… podzielił kibiców Brighton. Rozbieżne noty

Moder zagrał i… podzielił kibiców Brighton. Rozbieżne noty

Źródło: BBC / Brighton

Jakub Moder zaliczył swoje pierwsze minuty w tym sezonie klubowej piłki w środowym meczu Brighton z Wolves. Polak wyszedł w pierwszym składzie. W Anglii różnie ocenia się jego występ.

Jakub Moder

Moder wraca do gry w Brighton

Jakub Moder stracił niemal cały okres przygotowawczy przez kontuzję, która uniemożliwiała mu pracę na pełnej intensywności z reszta drużyny. W pierwszych meczach nowego sezonu był poza kadrą meczową Brighton. Polak otrzymał szansę dopiero w środowym meczu “Mew” z Wolverhampton w ramach Carabao Cup.

25-latek wyszedł w pierwszym składzie na pozycji środkowego pomocnika. Fabian Hurzeler przyznał Moderowi rolę zawodnika “box-to-box”, który poruszał się po niemal całym boisku. Obszary w których Polak notował kontakty z piłką są maksymalnie zróżnicowane.

Moder zaliczył 42 kontakty z piłką oraz 28 celnych podań (przy 88% skuteczności). Wygrał pięć pojedynków i cztery razy odebrał rywalom piłkę. Czterokrotnie również faulował przeciwników – przy ostatnim przewinieniu, w 68. minucie, zobaczył żółtą kartkę. Zszedł z murawy trzy minuty później.

Użytkownicy aplikacji “BBC Sport” przyznali Moderowi ocenę 6.43/10. Gorsza od 25-latka była tylko czwórka zawodników – Estupinan, Igor Julio, Steele i Webster. Samo Brighton z kolei nominowało 25-letniego pomocnika do nagrody najlepszego zawodnika spotkania. Na dwie godziny przed zakończeniem głosowania, Polaka wybrało 7,4% ankietowanych. Brighton ostatecznie wygrało 3:2 kwalifikując się do kolejnej rundy pucharu.