HomePiłka nożnaNuno Espirito Santo krytykuje sędziów za decyzję w sprawie Modera. “To czerwona kartka i poważny błąd”

Nuno Espirito Santo krytykuje sędziów za decyzję w sprawie Modera. “To czerwona kartka i poważny błąd”

Źródło: The Athletic

Aktualizacja:

Jakub Moder był bohaterem jednej z głównych kontrowersji w ostatniej kolejce Premier League. Polak cudem uniknął czerwonej kartki w meczu z Nottingham Forest. Decyzję arbitrów krytykuje trener Tricky Trees.

Jakub Moder

IMAGO / Paul Terry / Sportimage

“To oczywista czerwona kartka”

Jakub Moder nierozważnie wykonał wślizg, którym trafił prosto w nogi Neco Williamsa. Sytuacji z udziałem pomocnika przyglądał się system VAR, który jednak podtrzymał decyzję sędziego z boiska. Polak za niebezpieczne wejście otrzymał żółtą kartkę, co można uznać za spore szczęście. O całej sytuacji informowaliśmy już wcześniej.

Spore zarzuty za tę decyzję do całego zespołu sędziowskiego ma trener Nottingham Forest, Nuno Espirito Santo. Portugalczyk zauważa także, że bardzo dużo decyzji arbitrów podejmowanych jest przeciwko jego drużynie.

– To czerwona kartka i poważny błąd. Nie wiemy, jak mecz mógłby się skończyć, ale w piłce nożnej posiadanie przewagi jednego gracza na boisku to bardzo duża różnica. Graliśmy dobrze, dominowaliśmy i stwarzaliśmy problemy dla Brighton – rozpoczął Espirito Santo.

To była bardzo zła decyzja z VARu. Nie oceniam jedynie sędziego. Widziałem te obrazki i to jest oczywista czerwona kartka. To zdarza się tydzień po tygodniu. Tydzień w tydzień nas przepraszają, ale to nic dla nas nie znaczy. Jesteśmy w trudnej sytuacji i potrzebujemy szacunku. Staram się być spokojny i wykazywać szacunek, ale już wystarczy. Wszystkie te sytuacje, proszę niech ktoś mi wytłumaczy, o co chodzi. Dlaczego zawsze my? – Kontynuował menedżer Nottingham Forest.

Jakub Moder i kibice Brighton mogą mówić o dużym szczęściu, ale sympatycy Nottingham mają prawo czuć się pokrzywdzeni przez arbitrów. Takie sytuacje są dla nich trudne szczególnie ze względu na sytuację w tabeli. Tricky Trees dzielnie bronią się przed spadkiem i znajdują się na ostatnim bezpiecznym miejscu, trzy punkty nad Luton Town.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Marcin Matysiak: Zrobiliśmy wiele, żeby ten mecz wygrać
Pogoda w Europie szaleje. Mecz przerwany przez śnieg, pomogli… kibole [WIDEO]
Mariusz Rumak: Dobrze zareagowaliśmy i wywozimy cenne trzy punkty
Klub Premier League oskarża sędziego. Wielka kontrowersja
Co za samobój w Championship! Koszmarny błąd bramkarza [WIDEO]
Szalony mecz przyjaźni w Łodzi! Lech wygrał z ŁKS-em
Pep Guardiola grzmi: To niedopuszczalne
Jan Sobociński spadł z ligi. A dopiero co trafił do Grecji
Joao Cancelo szokuje: Obrażają moją partnerkę i moją córkę
El Clasico z gwizdkami debiutanta. Kim jest sędzia hitowego meczu?