HomePiłka nożnaJakub Kiwior dopiął swego! Pierwsza taka sytuacja w sezonie

Jakub Kiwior dopiął swego! Pierwsza taka sytuacja w sezonie

Źródło: Arsenal

Jakub Kiwior wystąpi od pierwszej minuty w meczu Arsenal vs. Bolton w Carabao Cup. Dla Polaka to pierwsza taka sytuacja w bieżących rozgrywkach.

Kiwior City vs Arsenal 24 25

Sportimage Ltd / Alamy

Jakub Kiwior zagra od początku

Jakub Kiwior od początku sezonu nie może liczyć na regularne występy w barwach Arsenalu. Do zespołu Mikela Artety latem dołączył Riccardo Calafiori, który podobnie jak Polak może grać na środku oraz lewej stronie defensywy. Dodatkowo poważną kontuzję wyleczył Jurrien Timber. Holender z miejsca wskoczył do pierwszej jedenastki Kanonierów.

Wychowanek GKS-u Tychy jak do tej pory, rozegrał 16 minut w Premier League, ponieważ wszedł z ławki w wyjazdowym meczu z Manchesterem City (2:2). Oprócz tego ma za sobą całą pierwszą połowę w spotkaniu Polska vs. Szkocja w Lidze Narodów. Podopieczni Michała Probierza ostatecznie wygrali 3:2. Kiwiora w przerwie zmienił Sebastian Walukiewicz.

Przed 13-krotnymi mistrzami Anglii rywalizacja na wielu frontach i z tego powodu hiszpański trener musi umiejętnie zarządzać siłami zawodników. 42-latek uznał, że postawi na Kiwiora od początku spotkania z Boltonem w Carabao Cup (Puchar Ligi Angielskiej). Pierwszy gwizdek o godzinie 20:45.

Skład Arsenalu: Porter – Nichols, Kiwior, Calafiori, Lewis-Skelly – Rice, Jorginho, Nwaneri – Saka, Jesus, Sterling.

Skład Boltonu: Southwood – Forina, Santos, Toal – Dacres-Cogley, Williams, Sheenan, Dempsey, Arfield – McAtee, Collins.

Raków odpada z Pucharu Polski! Przesądziły rzuty karne
Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę i zachował się jak lis pola karnego [WIDEO]
Jagiellonia Białystok wskakuje na podium. Pewne zwycięstwo z Motorem [WIDEO]
Paweł Jaroszyński zaczął nowy etap. Zmierzył się z byłym trenerem z Ekstraklasy
Szczęsny w Barcelonie?! Włoski dziennikarz zdradza, jak reagują kibice Juventusu
Bodo w osłabieniu lepsze od Porto. Wspaniały występ pogromców Jagiellonii Białystok
Arsenal stawia na młodzież! Klubowy rekord pobity
Korona Kielce wygrywa ze Stalą Mielec w Pucharze Polski! Zwycięstwo po rzutach karnych