HomePiłka nożnaJakie są mocne i słabe strony Pogoni? Dyrektor sportowy klubu wyjaśnia

Jakie są mocne i słabe strony Pogoni? Dyrektor sportowy klubu wyjaśnia

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

Aktualizacja:

Przed Pogonią Szczecin bardzo ważne tygodnie. Drużyna prowadzona przez Jensa Gustafssona walczy o pierwsze w historii trofeum. W programie Kanału Spotowego pt. “Loża Piłkarska” o nastrojach w Pogoni opowiedział dyrektor sportowy Dariusz Adamczuk.

Pogoń Szczecin

Sipa US / Alamy

Pogoń Szczecin nie zmieni stylu gry na finał Pucharu Polski

Pogoń ma duże szanse na to, by sezon 2023/24 skończyć z upragnionym trofeum. Szczecinianie awansowali do finału Pucharu Polski, a do tego wciąż liczą się w grze o mistrzostwo kraju. W programie Kanału Sportowego pt. “Loża Piłkarska” Mateusz Borek zapytał dyrektora sportowego Pogoni Dariusza Adamczuka o to, jakie argumenty w walce o mistrzostwo Polski ma Pogoń Szczecin. Padło też pytanie o to, na co Pogoń musi najbardziej uważać.

– Na pewno gra do przodu jest naszą siłą. Oczywiście, jak grasz do przodu łatwiej Cię skontrować, ale myślę, że deficytów mamy coraz mniej. Musimy jednak cały czas pracować nad grą obronną całej drużyny. – odpowiedział Adamczuk.

Pogoń już w czwartek zagra w finale Pucharu Polski. To będzie najważniejsze starcie w historii klubu ze Szczecina. Na Stadionie Narodowym przeciwnikiem Pogoni będzie Wisła Kraków. Ekipa prowadzona przez Jensa Gustafssona jest zdecydowanym faworytem spotkania, co sprawia, że to na piłkarzach szczecinian ciążyć będzie presja. Mimo tego Adamczuk uważa, że Pogoń nie porzuci swojego ofensywnego stylu gry.

– Myślę, że podobnie jak w Białymstoku spotkają się dwie drużyny, które będą chciały grać do przodu. 50 tysięcy ludzi to dla zawodników kapitalna sprawa. Nie zmienimy naszego DNA na finał. – twierdzi dyrektor sportowy Pogoni.

W rozmowie z byłym reprezentantem Polski nie zabrakło wątku przygotowań do kolejnego sezonu. Sytuacja budżetowa Pogoni jest daleka od ideału, co będzie mocno ograniczało możliwości szczecinian w letnim okienku. Zdaniem dyrektora sportowego Pogoni Jens Gustafsson nie dostanie latem wielkich wzmocnień.

– Praktycznie wszyscy zawodnicy mają kontrakty. Zobaczymy, czy zagramy w europejskich pucharach. Na pewno jakieś korekty będą, ale bez żadnej rewolucji. Nasz portfel nie jest zbyt duży i trzeba to robić z głową. – podkreślił.

Program Kanału Sportowego pt. “Loża Piłkarska” można obejrzeć poniżej.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Mateusz Borek o Zalewskim: Nadszedł czas poważnej decyzji
Oto olimpijskie menu dla kibiców. Będą “paragony grozy”? W szoku szczególnie angielscy kibice
Mateusz Borek mocno o postawie Śląska. “Nie jesteś gotowy, to nie pchaj się do Europy”
Wisła Kraków ma w składzie nieoszlifowany diament. “Żałuję, że nie może zagrać w tym meczu”
RB Lipsk odrzucił ofertę za Daniego Olmo! Ogromne pieniądze
Mateusz Janiak przestrzega: Wisła musi dać z siebie absolutne maksimum
OFICJALNIE: Wisła traci zawodnika. Piłkarz zostaje w Polsce
James Rodriguez wróci do Europy? Jest chętny z Włoch!
Piłkarz Lechii może szukać nowego klubu. Jest zainteresowany z Ekstraklasy
OFICJALNIE: Nowy zawodnik Lechii Gdańsk! Beniaminek ubiegł Jagiellonię