HomePiłka nożnaJagiellonia pokonała kryzys. Ekspert chwali trenera mistrza Polski

Jagiellonia pokonała kryzys. Ekspert chwali trenera mistrza Polski

Marcin Borzęcki w programie “The Weekend” pochwalił trenera Adriana Siemieńca. Dziennikarz przyznał, że Jagiellonia wyszła z kryzysu.

Marcin Borzęcki

Kanał Sportowy

Kryzys Jagiellonii

Pierwsze miesiące nowego sezonu były dla Jagiellonii słodko-gorzkie. Z jednej strony drużyna z Białegostoku szybko zapewniła sobie grę w europejskich pucharach na jesień. W pierwszych trzech meczach ligowych zgromadziła też komplet punktów. Potem nadszedł jednak słabszy okres.

Między 7 a 29 sierpnia mistrz Polski przegrał każdy z sześciu rozegranych meczów. Jaga traciła punkty w lidze, ponosiła również porażki w Europie. W połowie września białostoczanie ulegli też Lechowi Poznań aż 0:5. Od tego momentu zespół Adriana Siemieńca powoli wychodzi jednak na prostą.

Lepsze czasy

Ostatnie cztery spotkania Jagiellonii to komplet zwycięstw, w tym sensacyjna wygrana na wyjeździe z Kopenhagą w Lidze Konferencji Europy.

W programie “The Weekend” na “Kanale Sportowym” Marcin Borzęcki pochwalił trenera Adriana Siemieńca za to, jak poradził sobie w trudnym dla klubu okresie.

Podoba mi się, że nie bał się ingerować we własną filozofię. Pamiętam dyskusje przy okazji meczu z Ajaksem, które polaryzowały kibiców, czy Jagiellonia powinna się trzymać swoich założeń za wszelką cenę. (…) Już przed meczem z Kopenhagą Adrian Siemieniec mówił, że Jaga stawia na to, aby być bardziej wyrachowanym zespołem – stwierdził Borzęcki.

Cały program do obejrzenia poniżej.

Marcin Bułka obniżył loty. Ekspert stawia diagnozę
Barcelona szuka rywala dla Lewandowskiego! Jest jeden zdecydowany faworyt
Pogba wraca, ale w Juventusie jest skreślony! Media sugerują, gdzie zagra Francuz
Kolejny kandydat do pracy na Old Trafford. Manchester United weźmie trenera z Premier League?
Bruno Fernandes z emocjonalnym wpisem! Chodzi o ostatnie występy
Koszmarna pomyłka bramkarza w Championship! Okropny babol w ostatnich minutach [WIDEO]