HomePiłka nożnaJagiellonia Białystok otrzyma dofinansowanie od województwa

Jagiellonia Białystok otrzyma dofinansowanie od województwa

Źródło: Jagiellonia Białystok

Aktualizacja:

Fani Jagiellonii Białystok mają ostatnio mnóstwo powodów do radości. Drużyna, która jest aktualnym liderem Ekstraklasy dostanie 2 miliony złotych w ramach wsparcia.

Jagiellonia Białystok

IMAGO / Newspix

Marszałek województwa podlaskiego chwali Jagiellonię

W związku z ostatnimi wynikami Jagiellonii Białystok marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki zdecydował się podpisać z klubem umowę, na mocy której “Jaga” dostanie 2 miliony złotych wsparcia finansowego. O szczegółach tej umowy poinformował na konferencji prasowej, w której brał udział także prezes Jagiellonii Białystok Wojciech Pertkiewicz i członek Zarządu Województwa Podlaskiego, Marek Malinowski.

– W imieniu własnym, a także całego zarządu chcę podziękować za dobrą współpracę podczas tej kadencji. Dziś podpisujemy umowę w ramach wsparcia dla Jagiellonii w kwocie 2 milionów złotych. Mam nadzieję, że te pieniądze pomogą klubowi utrzymać wysoką sportową formę. Jako zarząd województwa jesteśmy z Jagiellonią na dobre i na złe, teraz kiedy drużyna notuje znakomite wyniki, ale również w trudnych chwilach. Pragnę również podkreślić, że sukcesywnie przekazywane przez nas kwoty zwiększają się i w 2025 roku osiągną one wysokość 3 milionów złotych. Jestem przekonany, że te fundusze przydadzą się Jagiellonii. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim – drużynie, trenerom, zarządowi, akcjonariuszom z panem Wojciechem Strzałkowskim na czele, za świetną robotę nie tylko na boisku, ale i poza nim.

Marszałek województwa podlaskiego zapowiedział też pomoc w razie awansu do europejskich pucharów. – Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to jako zarząd chętnie się w to włączymy. Zdajemy sobie sprawę, że do odniesienia sukcesu niezbędne są środki finansowe. 

Podlaski klub ma ambitne plany

Głos zabrał też Wojciech Pertkiewicz. Prezes klubu z Białegostoku mówił o tym, jaki jest plan na wykorzystanie tych pieniędzy.

– Podpisana przez nas umowa jasno określa, że pozyskane środki finansowe nie mogą być przeznaczone na premie i pensje dla zawodników pierwszego zespołu. Jagiellonia to nie tylko pierwszy zespół, ale również akademia. Sam koszt funkcjonowania akademii w skali roku przekracza kwotę 7 milionów złotych. Obecnie w akademii mamy 11 drużyn, zatrudniamy kilkudziesięciu dobrze wykwalifikowanych trenerów. Mamy plany, aby pojawiły się drużyny dedykowane chłopcom poniżej 10. roku życia. Chcemy również wejść do przedszkoli, a także poza rocznikami selekcyjnymi do zespołów rekreacyjnych. Pieniądze musimy roztropnie wydatkować, ale akurat z tym nie mamy większych problemów. Otrzymane środki finansowe trafią do wspólnego budżetu, ale całe dofinansowanie chcemy spożytkować na funkcjonowanie Akademii Piłkarskiej.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Oni są niesamowici! Bayer wyrównuje w 97. minucie i przedłuża serię meczów bez porażki [WIDEO]
Puchar Anglii: szalony mecz na Wembley, Manchester United w finale
Miał być hit, a był kit. Legia zremisowała ze Śląskiem
Marcin Matysiak: Zrobiliśmy wiele, żeby ten mecz wygrać
Pogoda w Europie szaleje. Mecz przerwany przez śnieg, pomogli… kibole [WIDEO]
Mariusz Rumak: Dobrze zareagowaliśmy i wywozimy cenne trzy punkty
Klub Premier League oskarża sędziego. Wielka kontrowersja
Co za samobój w Championship! Koszmarny błąd bramkarza [WIDEO]
Szalony mecz przyjaźni w Łodzi! Lech wygrał z ŁKS-em
Pep Guardiola grzmi: To niedopuszczalne