HomePiłka nożnaJacek Bąk krytykuje reprezentanta za mecz ze Szkocją. “Popełniał dziecinne błędy”

Źródło: WP Sportowe Fakty

Jacek Bąk w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” w stanowczych słowach wypowiedział się na temat występu Jakuba Kiwiora przeciwko Szkocji.

Jakub Kiwior

Findlay / Alamy

Kiwior się nie popisał

Reprezentacja Polski po emocjonującym spotkaniu zdołała pokonać Szkocję na start Ligi Narodów. Biało-Czerwoni wygrali 3:2. Pomimo zdobycia trzech punktów widać, że drużyna ma jeszcze nad czym pracować. Podczas rywalizacji na Hampden Park głównie zawiodła organizacja gry w defensywie.

Jednym z zawodników, na których po meczu ze Szkotami spadła krytyka jest Jakub Kiwior. 24-latek nie przeżywa obecnie łatwego czasu w swojej karierze i ma ogromne problemy z grą w klubie. W Arsenalu nie jest ulubieńcem Mikela Artety i w obecnym sezonie ligowym nie zagrał ani minuty.

Pomimo tego Michał Probierz zdecydował się wystawić Kiwiora od pierwszej minuty na mecz ze Szkocją. To jednak nie wyszło najlepiej i wychowanek GKS-u Tychy już w przerwie został zmieniony. Występ obrońcy w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” skrytykował Jacek Bąk.

Kadra jest dla najlepszych, a nie dla tych, którzy mają problemy w klubie. Kiwior musi sam sobie pomóc. Trener Probierz mówi, że trzeba mu pomóc, a ściąga go po 45 minutach? Ja się z tym nie zgadzam i tego nie kupuję. Zagrał bardzo słabo, popełniał dziecinne błędy – powiedział Bąk.

Kiwior powinien zrobić wszystko, żeby zimą odejść gdzieś na wypożyczenie, bo w Arsenalu ma raczej znikome szanse, żeby grać. Nie potrafią zrozumieć, dlaczego nie odszedł latem. Powinien stamtąd uciekać jak najszybciej – radzi obrońcy były reprezentant Polski.

24-letni defensor może mieć szansę na rehabilitację już dziś, 8 września. Reprezentacja Polski o 20:45 rozpocznie zmagania z Chorwacją w Osijeku. Pytanie tylko, czy Michał Probierz także w tym spotkaniu postawi na Kiwiora, który w meczu ze Szkocją ewidentnie zawiódł.

FAME The Freak: karta walk, ceny PPV oraz sposób wykupienia transmisji
Mariusz Pudzianowski trenował z freakiem! “Było ciężko” [WIDEO]
Nachodzi przełom w świecie freak fightów! FAME MMA pozbywa się konkurencji
Czegoś takiego jeszcze nie było! Czeskie freaki zszokowały świat [WIDEO]
Zawodowy strażak zawalczy na gali FAME: The Freak. Ważny apel dotyczący powodzi!