HomePiłka nożnaChelsea dyskutuje nad nowym napastnikiem. Zarząd podzielony w opiniach

Chelsea dyskutuje nad nowym napastnikiem. Zarząd podzielony w opiniach

Źródło: Mirror

Aktualizacja:

Chelsea już teraz szuka potencjalnych wzmocnień na letnie okno transferowe. Jednym z kandydatów do zasilenia ofensywy The Blues jest Ivan Toney. Mirror informuje jednak, że członkowie zarządu mają odmienne zdania na temat Anglika.

Ivan Toney

IMAGO / Cody Froggatt / News Images

Ivan Toney zbyt stary dla Chelsea?

Ivan Toney w styczniu tego roku wrócił do gry po wielomiesięcznym zawieszeniu spowodowanym nielegalną grą u bukmachera. Anglik dość szybko wrócił do formy strzeleckiej. W pierwszych pięciu meczach po powrocie zdołał trafić do siatki aż cztery razy. Tym samym przypomniał o sobie skautom innych drużyn, które potencjalnie mogłyby wykupić go Brentford.

Wśród nich media często wymieniają Chelsea, która nadal zmaga się z problemami w ofensywie i poszukuje nowego snajpera. Mirror informuje o tym, że faktycznie Toney jest tematem dyskusji w biurach klubowych The Blues, ale wizja pozyskania napastnika Brentford nie odpowiada wszystkim członkom zarządu.

Dyrektorzy klubu ze Stamford Bridge nie są przekonani co do pomysłu pozyskania piłkarza Pszczół. Głównym powodem niechęci do Toneya ma być jego wiek. Anglik jeszcze w marcu skończy 28 lat. Niektórzy włodarze Chelsea wolą skupić się na pozyskaniu młodszego gracza, który ma większy potencjał. Przeszkodą w ściągnięciu snajpera Brentford mogą być także problemy finansowe Chelsea, która sezon 2022/23 zamknęła ze stratą na poziomie 90 milionów funtów.

Toney woli lokalnego rywala The Blues

Rzecz jasna Toney nie jest obiektem dyskusji jedynie w gronie zarządców Chelsea. Anglik stale wiązany jest też z ligowym rywalem The Blues, Arsenalem. Kanonierzy także poszukują klasowej dziewiątki i jedną z dostępnych opcji wydaje się być właśnie gracz Brentford. Co więcej, to właśnie na Emirates wolałby trafić sam zawodnik.

Według informacji, które przekazuje Mirror ten kierunek jest również dość mało prawdopodobny. Arsenal podobnie jak Chelsea może skupić się ostatecznie na innych celach. Na liście potencjalnych wzmocnień drużyny Mikela Artety mają znajdować się także m.in. Victor Osimhen oraz Joshua Zirkzee.

W tym sezonie Ivan Toney wystąpił w 9 spotkaniach Premier League, w których zdobył 4 bramki. Zawodnik jeszcze przed zawieszeniem zdołał zadebiutować w reprezentacji Anglii. W marcu 2023 roku rozegrał 9 minut w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy z Ukrainą.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Budująca przedmeczowa przemowa Probierza. “Musimy grać w piłkę! To jest klucz”
Austriacy postraszyli Polaków. Rangnick stworzył potwora
Ognista przemowa Probierza w przerwie meczu z Holandią. Co za słowa!
Boniek pełen nadziei po meczu Austrii. “Spokojnie czekam na piątek”
Deschamps przekazał pierwsze informacje ws. Mbappe. Nie jest dobrze
Czego Polacy mogą się spodziewać po Austrii? 3 wnioski po meczu z Francją
Izraelczycy chcą grać w Polsce! Kolejny klub szuka stadionu
Poważnie wyglądający uraz Mbappe. Francuzi niecierpliwie czekają na diagnozę [WIDEO]
Francja melduje wykonanie zadania. Kontuzja Mbappe! [WIDEO]
Bandycki atak austriackiego obrońcy. Krew na czole Griezmanna [WIDEO]