HomePiłka nożnaIshak vs. Dieguez – interpretacja decyzji Daniela Stefańskiego. Rostkowski wyjaśnia

Rafał Rostkowski twierdzi, że kluczem do interpretacji decyzji sędziego, czyli czerwonej kartki dla Adriana Diegueza w meczu Lech Poznań vs. Jagiellonia Białystok jest postawa Mikaela Ishaka. Były sędzia pojawił się w programie “Loża Piłkarska”.

Lech Jagiellonia kartka rostkowski

Kanał Sportowy

Czerwona kartka w meczu Lech vs. Jagiellonia

Lech Poznań pokonał Jagiellonię Białystok 5:0 w meczu 8. kolejki Ekstraklasy. Urzędujący mistrzowie kraju od 38. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adriana Diegueza. Początkowo sędzia Daniel Stefański przyznał rzut wolny dla Dumy Podlasia po starciu 28-letniego stopera z Mikaelem Ishakiem. Jednak po wideo weryfikacji Hiszpan wyleciał z boiska.

Trudna sytuacja i nic dziwnego, że wzbudza kontrowersje. Kluczem do zrozumienia sytuacji, jest ocena tego, co zrobił Ishak. Jeśli uważamy, że zagranie było niebezpieczne, bo jego but został skierowany w kierunku przeciwnika to wtedy pierwotna decyzja Daniela Stefańskiego była prawidłowa – rzut wolny pośredni dla Jagiellonii – zaznaczył były sędzia Rafał Rostkowski w programie “Loża Piłkarska”. – Jednak gdy jesteśmy zwolennikami męskiej, twardej gry i spojrzymy na decyzje sędziów z mistrzostw Europy, gdzie w meczu Belgia vs. Rumunia Kevin De Bruyne strzela gola, Szymon Marciniak go uznaje pomimo faktu, iż Belg trafił korkami rumuńskiego bramkarza to mamy gotowy pakiet rozwiązań – dodał. – Jeśli uznamy, że wejście Szweda było okej, to po chwili Dieguez słusznie otrzymał czerwoną kartkę, ponieważ zawodnik Lecha biegł za piłką i mógł oddać strzał – podsumował 52-latek.

Całość programu “Loża Piłkarska” do obejrzenia poniżej.

Kolejny kandydat do pracy na Old Trafford. Manchester United weźmie trenera z Premier League?
Bruno Fernandes z emocjonalnym wpisem! Chodzi o ostatnie występy
Koszmarna pomyłka bramkarza w Championship! Okropny babol w ostatnich minutach [WIDEO]