HomePiłka nożnaMistrzyni olimpijska zniszczyła złoty medal z IO 2024. Chciałaby dostać nowy [WIDEO]

Źródło: New York Post/Tik Tok

Piłkarka reprezentacji USA Lynn Williams zdradziła w mediach społecznościowych, że zniszczyła swój złoty medal za zwycięstwo na IO 2024. Zgłosiła się nawet do MKOl z pytaniem, czy będzie mogła otrzymać drugi, nieuszkodzony krążek.

Lynn Williams

Zuma Press / Alamy

Amerykanka zniszczyła medal olimpijski

Piłkarki reprezentacji Stanów Zjednoczonych zostały złotymi medalistkami na igrzyskach w Paryżu. Zawodniczki prowadzone przez Emmę Hayes wygrały w wielkim finale 1:0 z Brazylijkami po bramce Mallory Swanson i po raz piąty w historii zostały mistrzyniami olimpijskimi.

Jedna z nagrodzonych krążkiem piłkarek, Lynn Williams nie nacieszyła się nim jednak zbyt długo. Po kilkunastu dniach od finałowego spotkania 31-latka przekazała w mediach społecznościowych, że jej medal został zniszczony. Zdradziła, że doszło do tego wskutek “machania nim niczym młociarka”.

Problemy z medalami z Paryża

Cytowana przez “New York Post” Williams zdradziła, że skontaktowała się już z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, aby dowiedzieć się, czy może otrzymać drugi, nowy medal. W nagraniu udostępnionym w sieci pokazała również, jakich zniszczeń doznał jej krążek.

Generalnie temat medali olimpijskich z Paryża i ich jakości był często wspominany przez samych sportowców. Brązowy medalista w skateboardingu Nyjah Huston pokazał swój krążek w mediach społecznościowych i zwrócił uwagę, że zaczął się on “dziwnie łuszczyć”.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli