HomePiłka nożnaCo za kuriozum na IO 2024! Argentyna zremisowała 2:2, ale… po 2 godzinach VAR cofnął jej gola!

Źródło: Własne/Paris2024

W totalnie kuriozalny sposób zakończyło się spotkanie otwierające piłkarskie zmagania na igrzyskach olimpijskich pomiędzy Argentyną i Marokiem. Choć wydawało się, że mecz zakończył się remisem 2:2, po prawie dwóch godzinach został wznowiony po tym, jak gol wyrównujący nie został uznany.

Argentyna - Maroko

Argentyna “prawie” zremisowała z Maroko

Pojedynek Argentyny z Marokiem był pierwszym meczem piłkarskiego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Starcie to miało niesamowity przebieg – od 51. minucie drużyna z Afryki prowadziła 2:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Soufiane Rahimi.

Prowadzona przez Javiera Mascherano olimpijska kadra Argentyny ruszyła do odrabiania strat. W 68. minucie kontaktową bramkę strzelił Giuliano Simeone. Sędzia doliczył aż 15 minut i w ostatnich sekundach “Albicelestes” dopięli swego. Po dwóch uderzeniach w poprzeczkę, do siatki trafił Cristian Medina. Wydawało się, że wynik 2:2 nie ulegnie już zmianie.

Kuriozum w meczu Argentyny z Marokiem

Tuż po strzelonej bramce sytuacja wymknęła się spod kontroli. Z trybun na murawę zaczęły lecieć różne przedmioty, w tym petardy – jedna z nich wystrzeliła tuż obok argentyńskich piłkarzy. Wbrew pozorom, arbiter nie zakończył spotkania. Oficjalnie zostało ono przerwane.

W międzyczasie wszyscy obecni na obiekcie zostali wyprowadzeni ze stadionu. Co jednak najważniejsze, do incydentu doszło w chwili, gdy gol Argentyny na 2:2 miał być sprawdzany przez VAR. Po opanowaniu sytuacji, organizatorzy meczu podjęli niecodzienną decyzję – piłkarze wrócą na boisko i jeśli gol zostałby uznany, spotkanie oficjalnie dobiegłoby końca. Jeśli nie, w planach było dogranie trzech minut.

Tak właśnie się stało. Po analizie VAR okazało się, że jeden z argentyńskich piłkarzy był na pozycji spalonej. Wynik brzmiał więc 2:1 na korzyść Maroka. W ciągu dodatkowych 180 sekund rezultat nie uległ zmianie i ostatecznie zespół z Maroka wygrał ten mecz, choć przez niemal dwie godziny wydawało się, że padnie w nim remis 2:2.

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu