HomePiłka nożnaMedia: Innowacja w Premier League. Tego już nie zobaczymy

Media: Innowacja w Premier League. Tego już nie zobaczymy

Źródło: Daily Mail

Aktualizacja:

Jak informuje Daily Mail, w rozgrywkach Premier League nie będziemy już dłużej świadkami podawania piłek przez chłopców rozmieszczonych wokół boiska. Jest to konsekwencją wydarzeń z meczu pucharowego pomiędzy Wolves a Coventry City.

Premier League

PA Images / Alamy

Już nie pomogą

Tak zwani “ball boys” to częsty obrazek na boiskach nie tylko w Premier League, ale wszystkich czołowych ligach na świecie. Według angielskich dziennikarzy nadszedł jednak kres podawania piłki piłkarzom bezpośrednio przez chłopców, którzy zajmują miejsca przy liniach bocznych i końcowych.

Pomysł ten był od jakiegoś czasu rozważany przez Premier League, a do przyspieszenia jego realizacji przyczynił się pucharowy mecz Wolverhampton z Coventry City. Gdy piłkarze Wolves prowadzili, zawodnicy Coventry City za każdym razem mieli problem z szybkim wznowieniem gry. Wszystko spowodowane było długim zwlekaniem “podawaczy” piłek, którzy celowo kradli cenne sekundy na korzyść gospodarzy. Kwestia ta została szeroko poruszona i skrytykowana przez trenera Coventry na pomeczowej konferencji prasowej.

Aby przeciwdziałać takiemu zachowaniu, rola “ball boy’ów” zostanie ograniczona. Zgodnie z pomysłem Premier League, piłka po opuszczeniu boiska ma zostać zebrana i umieszczona na specjalnym plastikowym stożku. Ich liczba ma wynosić 14 i będą one rozmieszczone wokół całego boiska – po 2 za bramkami oraz po 5 wzdłuż linii bocznych. Piłkarze samodzielnie będą brać piłkę z tego miejsca, aby wznowić grę.

Rozwiązanie to może budzić pewne wątpliwości, np. kiedy drużyna będzie chciała jak najszybciej rozpocząć akcję. W Anglii rozgorzały jednak coraz większe dyskusje na temat “taktycznej” roli chłopców podających piłki, którzy często celowo spowalniali grę. W związku z licznymi narzekaniami piłkarzy i trenerów, ostatecznie zadecydowano o wprowadzeniu innowacyjnego rozwiązania.

Kategorie:

PROMOCJE BUKMACHERÓW

REKLAMA | 18+ | Hazard może uzależniać | Graj legalnie

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Znany polski trener wskazał idealnego trenera reprezentacji. Zaskakujący wybór!
Szczęsny jednak nie kończy z reprezentacją?! “Ja lubię gadać dużo głupot…”
“Motywować to muszą się budowlańcy”. Rafał Gikiewicz o mobilizacji wśród reprezentantów Polski
Drużyna z EURO padła ofiarą kradzieży! Policja szuka sprawców
Francja – Polska: Znamy wyjściowe składy! Probierz ponownie zamieszał
Problemy w szatni Widzewa. Dwóch piłkarzy grozi strajkiem
Były reprezentant Polski apeluje: Musi nastąpić zmiana pokoleniowa
Niecodzienna sytuacja wokół transferu napastnika. Klub wykupi go, by… sprzedać za tyle samo
Piszczek i Błaszczykowski wrócą na boisko! Wyjątkowy mecz w polskiej telewizji
Zaskakująca statystyka Kyliana Mbappe. Mecz z Polską może być dla niego przełomem