HomePiłka nożnaHolandia pewnie pokonuje Kanadę. Grupowi rywale Polaków byli bezlitośni w drugiej połowie [ZOBACZ BRAMKI]

Źródło: TVP Sport

Holandia wygrała z Kanadą 4:0 w meczu towarzyskim. Podopieczni Ronalda Koemana wszystkie bramki zdobyli w drugiej połowie spotkania.

Holandia - Kanada

box to box pictures / Alamy

Holandia zdeklasowała Kanadę

Reprezentacja Holandii przeprowadziła pierwszy groźny atak wraz z nadejściem 38. minuty. Daley Blind dośrodkował w pole karne, a tam na uderzenie zdecydował się Georginio Wijnaldum. Były zawodnik Liverpoolu nie cieszył się jednak z gola, ponieważ piłkę zmierzającą do bramki zablokował obrońca Kanadyjczyków.

Po zmianie stron, a dokładnie w 51. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Do siatki trafił Memphis Depay, który wykorzystał dośrodkowanie Jeremiego Frimponga.

Sześć minut później Frimpong do asysty dołożył gola. Obrońca Bayeru Leverkusen zdobył tym samym debiutancką bramkę dla Oranje. Co prawda pierwsza próba 23-latka została zablokowana przez Alphonso Daviesa, ale dobitka świeżo upieczonego mistrza Niemiec była skuteczna.

Z kolei w 63 minucie dał o sobie znać Wout Weghorst. Napastnik Hoffenheim chwilę po wejściu na boisko, skorzystał na błędzie bramkarza Czerwonych. Swój udział w akcji bramkowej miał również drugi ze zmienników – Donyell Malen.

Wynik spotkania ustalił w 83. minucie Virgil van Dijk. Kapitan Liverpoolu strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi gości, który próbował jeszcze ratować sytuację wyjściem na przedpole.

Holendrzy przed rozpoczęciem Euro 2024 zmierzą się jeszcze z Islandią (10 czerwca). Natomiast sześć dni później, w pierwszym meczu grupy D ich rywalem będzie reprezentacja Polski.

Holandia – Kanada 4:0 (0:0)
Bramki: 51. Depay, 57. Frimpong, 63. Weghorst, 83. van Dijk
Żółte kartki: Bombito
Wyjściowy skład reprezentacji Holandii: Verbruggen – Geertruida, de Ligt, Blind, van de Ven – Schouten, Wijnaldum, Gravenberch – Frimpong, Brobbey, Depay
Wyjściowy skład reprezentacji Kanady: St. Clair – Johnston, Bombito, Cornelius, Davies – Buchanan, Kone, Eustaquio, Millar – David, Larin

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu