HomePiłka nożnaHolandia zdała ostatni egzamin przed Euro 2024. Virgil van Dijk z kolejnym trafieniem

Reprezentacja Holandii pokonała Islandię 4:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Rotterdamie. Podopieczni Ronalda Koeamana zakończyli tym samym przygotowania do Euro 2024 i w niedzielę 16 czerwca zagrają z Polską

Virgil van Dijk

Holandia zdeklasowała Islandię

Holandia otworzyła worek z bramkami na Feyenoord Stadium w 23. minucie, a do siatki trafił Xavi Simmons. Zawodnik RB Lipsk sfinalizował zespołową akcję Oranje i z najbliższej odległości pokonał Hakona Valdimarssona.

Po zmianie stron, a konkretnie w 49. minucie dał o sobie znać kapitan gospodarzy – Virgil van Dijk. Stoper Liverpoolu wykorzystał zgranie piłki głową Nathana Ake i podwyższył prowadzenie Pomarańczowych. Dla 32-latka to drugie trafienie z rzędu, ponieważ zdobył również bramkę w starciu z Kanadą.

Z kolei w 79 minucie prostopadłe podanie autorstwa Memphisa Depaya na gola zamienił Donyell Malen. Natomiast dzieła zniszczenia dokonał w doliczonym czasie gry Wout Weghorst.

Wygrana nad Islandią była finalnym etapem przygotowań holenderskiej kadry do Euro 2024, ponieważ w niedzielę 16 czerwca podopieczni Ronalda Koemana zagrają w Hamburgu z reprezentacją Polski. Następnie ich rywalem będzie Francja (21 czerwca) oraz Austria (25 czerwca).

Holandia – Islandia 4:0 (1:0)
Bramki: 23. Simons, 49. van Dijk, 79. Malen, 90+3. Weghorst
Żółte kartki: –
Wyjściowy skład reprezentacji Holandii: Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake – Reijnders, Schouten, Veerman – Simons, Depay, Gakpo
Wyjściowy skład reprezentacji Islandii: Valdimarsson – Bjarkason, Lunddal Fridriksson, Ingason, Finnsson – Traustason, Haraldsson, Gudmundsson – Anderson, Gudjohnsen, Thorsteinsson