HomePiłka nożnaKaruzela emocji i grad bramek w Berlinie! Austria wygrywa z Holandią [WIDEO]

Karuzela emocji i grad bramek w Berlinie! Austria wygrywa z Holandią [WIDEO]

Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Austrii po szalonym meczu pokonała 3:2 Holandię. Kluczowy okazał się Marcel Sabitzer, któremu udało się strzelić ostatniego gola. Ekipa Ralfa Rangnicka tym samym wygrała grupę “D”.

Austria pokonała Holandię!

Pierwsza bramka spotkania padła już w szóstej minucie. Prawy napastnik Borussii Dortmund i reprezentacji Holandii, Donyell Malen, wpakował futbolówkę do siatki… tylko, że do swojej. Pechowy samobój 25-latka, który próbował wślizgiem wybić piłkę po dograniu Austriaków.

Holandia potrzebowała zmian, choć prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że do pierwszej dojdzie tak szybko. Ronald Koeman już w 35 minucie ściągnął Joey’a Veermana na rzecz wprowadzenia Xaviego Simonsa. Wyraźnie przygnębiony Veerman opuścił murawę.

Holandia wyrównała wynik meczu na początku drugiej połowy. W 47 minucie Cody Gakpo otrzymał futbolówkę na skraju pola karnego, w swoim stylu ściął na prawą nogę, by precyzyjnym uderzeniem pokonać Pentza.

Austriacy ponownie zdobyli przewagę, gdy w 59 minucie Romano Schmid wykończył uderzeniem głową dośrodkowanie Floriana Grillitscha. Kwadrans później ponownie doszło do wyrównania – Memphis Depay odnalazł się w polu karnym Austriaków wykorzystując zgranie Weghorsta.

Ostatnia bramka meczu miała miejsce w 80 minucie. Marcel Sabitzer został uruchomiony prostopadłym podaniem Christopha Baumgartnera. Zawodnik Borussii Dortmund huknął z lewej nogi jak z armaty pokonując golkipera rywali i gwarantując swojej drużynie wyjście z grupy z pierwszego miejsca.

Holandia 2:3 Austria: Cody Gakpo 47′, Memphis Depay 75′ – Donyell Malen 6′ (gol samobójczy), Romano Schmid 59′, Marcel Sabitzer 80′.

Puszcza zbroi się przed ligą. Chorwacki pomocnik na celowniku klubu
Turcy zaskoczyli Austrię! Kapitalny początek i drugi najszybszy gol w historii [WIDEO]
Holendrzy najlepsi na Euro. Nie mieli sobie równych
Historyczny wyczyn Malena. Wyrównał 28-letnie osiągnięcie niemieckiej legendy
Obrońca Bayernu z zielonym światłem na transfer! Przenosiny do Anglii coraz bliżej?
Musiala i Mikautadze dogonieni przez Holendra. Oto klasyfikacja strzelców Euro 2024
Koniec wietrzenia szatni w Wiśle Kraków, czas na nowe kontrakty. Dwóch zawodników na dłużej przy Reymonta
Euro 2024 już bez piłkarzy z PKO BP Ekstraklasy. Wstydu nie było
Rumunia istniała tylko przez 15 minut. Holandia, choć nieskuteczna, w ćwierćfinale Euro 2024 [WIDEO]
Wewnątrz krakowski transfer wisi na włosku? Wieczysta chce piłkarza Wisły!