HomePiłka nożnaHit kolejki dla Lecha! Mikael Ishak bohaterem spotkania

Hit kolejki dla Lecha! Mikael Ishak bohaterem spotkania

Źródło: Canal+Sport – X

Lech Poznań w hicie 27.kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonał Pogoń Szczecin 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił kapitan Kolejorza – Mikael Ishak.

Kris Velde

Zwycięski gol kapitana

Obie drużyny potrzebowały pełnej puli, aby wciąż zachować swoje szanse na mistrzostwo Polski. Wydawało się, że Lech będzie miał niewielką przewagę, ponieważ Pogoń grała w tygodniu półfinałowy mecz Pucharu Polski z Jagiellonią. Jednak obserwując spotkanie w Poznaniu, goście nie wyglądali jakby brakowało im sił.

Mimo, że mieliśmy do czynienia z wyrównanym spotkaniem, więcej dogodnych okazji w pierwszej połowie miała drużyna Jensa Gustafssona. Lech jak to zwykle bywa, nastawił się nieco pragmatycznie nie forsując zbytnio tempa. Pogoń miała dużo sytuacji, które powinny zakończyć się prowadzeniem, dlatego Mariusz Rumak mógł być umiarkowanie zadowolony po pierwszej połowie, że jego zespół nie przegrywa.

W drugiej odsłonie “Portowcy” mieli dwie znakomite sytuacje, które powinny zakończyć się bramką. W 53. minucie piłkę z linii bramkowej po strzale Biczahczjana wybijał Bartosz Salamon, a chwilę później fatalnie przestrzelił Ulvestad.

Na początku decydującego kwadransa, piłkę do siatki skierował kapitan Lecha – Mikael Ishak. Doskonałym przeglądem pola popisał się Joel Pereira i po przedłużeniu piłki przez Salamona, Szwed wbił piłkę do prawie pustej bramki. Wynik po golu się nie zmienił i drużyna Mariusza Rumaka wciąż ma szansę na mistrzostwo Polski, tracąc do Jagielloni na ten moment trzy punkty.
Lech Poznań – Pogoń Szczecin 1:0 (0-0)

Mikael Ishak 77′

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu