HomePiłka nożnaHiszpańskie media po meczu Real Madryt – Borussia Dortmund! Wszyscy piszą tylko o jednym

Źródło: Marca/ AS/ Mundo Deportivo

Real Madryt we wtorkowym spotkaniu z Borussia Dortmund znowu napisał niesamowitą historię. Królewscy schodząc na przerwę przy wyniku 0:2 odrobili straty, zdobywając w drugiej połowie aż pięć bramek. O niesamowitym powrocie rozpisały się hiszpańskie media.

Vinicius Junior

Associated Press / Alamy Stock Photo

Hiszpańskie media: Vinicius ratuje mistrzowską koronę

Real Madryt to drużyna naprawdę wyjątkowa, szczególnie jeśli chodzi o Ligę Mistrzów. Niejednokrotnie Królewscy udowadniali, że Liga Mistrzów to po prostu ich rozgrywki i tak było również podczas spotkania z Borussią. Podopieczni Carlo Ancelottiego mimo dwubramkowej straty po pierwszej połowie odwrócili losy spotkania i finalnie wygrali 5:2. Bohaterem spotkania bez wątpienia został Vinicius Junior, który zdobył hat-tricka. To właśnie o nim rozpisywały się hiszpańskie media.

– Vinicius ratuje mistrzowską koronę. Borussia Dortmund zasmakowała słodkiej zemsty. Prowadziła 2:0 po wspaniałej godzinie futbolu, ale spotkała się z bardzo surową karą, typową dla drużyny pełnej talentów – napisała Marca. Podobnie o Brazylijczyku napisał hiszpański dziennik “AS” – Real Madryt odrobił deficyt sprzed przerwy, strzelając pięć goli w 33 minuty. Vinicius wszedł na wyższy poziom. Ruediger i Lucas Vazquez zakończyli drugą połowę festiwal – stwierdzono w artykule.

Wspaniałe powroty i rolę Viniciusa podkreśliło również Mundo Deportivo – Piłkarze Realu Madryt schodzili na przerwę przegrywając 0:2 i będąc wygwizdywani przez publiczność na Santiago Bernabeu, by ostatecznie wrócić pod wodzą Viniciusa. W ciągu 90 minut meczu z Borussią Dortmund Real Madryt przeszedł od tragedii, od absolutnej porażki do niemal boskiej ekstazy. To był kolejny z tych wieczorów Ligi Mistrzów, podczas których im gorzej dzieje się dla Realu Madryt, tym bliżej jest odwrócenia sytuacji – napisano.

De Bruyne gotowy na zmianę! Belg wskazał kierunek
Balotelli może wrócić do Serie A! Trwają rozmowy
Domagała zapowiada mecz Barcelona — Bayern. Pojedynek dwóch najlepszych napastników w Europie
Wichniarek nie ma wątpliwości! Tego brakuje Barcelonie
Wichniarek wskazuje możliwego bohatera meczu Barcelona — Bayern. Nieoczywisty “as z rękawa”