HomePiłka nożnaHiszpania sięga po kolejny wielki sukces. Tym razem młodzieżowa kadra

Hiszpania sięga po kolejny wielki sukces. Tym razem młodzieżowa kadra

Reprezentacja Hiszpanii do lat 19 wygrała 2:0 z Francją i sięgnęła po mistrzostwo Europy na turnieju rozgrywanym w Irlandii Północnej. To jej 12. triumf w historii turnieju w tej kategorii wiekowej i kolejny wielki sukces kadry z tego kraju w tym roku.

Hiszpania U19

UEFA

Hiszpania U-19 mistrzem Europy

W tegorocznym turnieju brało udział osiem reprezentacji, które zostały przydzielone do dwóch grup. W pierwszej fazie zmagań Hiszpanie zajęli drugie miejsce w grupie B – rozpoczęli od zwycięstwa 2:1 nad Danią, a następnie remisowali 1:1 z Turcją i 2:2 z Francją.

W półfinale młodzi reprezentanci Hiszpanii trafili na Włochów, którzy wygrali grupę A. Do rozstrzygnięcia tego starcia potrzebna była dogrywka, a gol na wagę awansu do finału padł w 100. minucie. Do siatki trafił Pol Fortuny, zawodnik młodzieżowej drużyny Realu Madryt.

Finał na stadionie Windsor Park w Belfaście przebiegał po myśli Hiszpanów. W 41. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Ikera Bravo, a w 69. minucie na 2:0 podwyższył Assane Diao. W końcówce Francuzi grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Yoniego Gomisa. Nie zdołali odmienić losów spotkania i zmienić wyniku, przegrywając 0:2.

Historyczny sukces Hiszpanii

Dzięki temu zwycięstwu młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii została najbardziej utytułowaną drużynę w historii w kategorii Euro U-19. Triumfowała bowiem już po raz 12. i odskoczyła od Anglii, która 11 razy cieszyła się z mistrzostwa Starego Kontynentu.

To kolejny w tym roku wielki sukces hiszpańskiej reprezentacji. Przed dwoma tygodniami kadra Luisa de la Fuente sięgnęła po mistrzostwo Europy w Niemczech, natomiast w sobotę z tego samego sukcesu cieszyła się żeńska drużyna U-19. Na tym nie musi się skończyć – hiszpańska kadra jest także jednym z faworytów do medalu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.