HomePiłka nożnaUdany start Hiszpanów! Minimalna wygrana z Uzbekistanem na otwarcie igrzysk [WIDEO]

Źródło: Własne/ Eurosport

La Furia Roja pokonała Uzbekistan 2:1 w meczu otwierającym rywalizację grupy C na igrzyskach olimpijskich. Zwycięską bramkę zdobył gracz Realu Sociedad – Sergio Gomez.

Marc Pubill

Niewiele emocji do przerwy

Mimo, że ceremonia otwarcia odbędzie się dopiero w piątkowy wieczór, rywalizacja w turnieju piłkarskim rozpoczęła się już dwa dni wcześniej. Na Parc de Princes mieliśmy okazję zobaczyć jednych z faworytów do złota czyli kadrę Hiszpanii. Na pierwszy ogień w grupie C, ich rywalem była reprezentacja Uzbekistanu.

Niestety, trzeba sobie jasno powiedzieć, mecz w “Parku Książąt” zdecydowanie nie porywał. Nie mieliśmy do czynienia z oszałamiającą intensywnością a bardziej cierpliwym rozgrywaniem piłki przez faworytów z Europy. Z tym, że brakowało jakichkolwiek zagrożeń zarówno pod jedną jak i drugą bramką. Pierwsza poważniejsza sytuacja w 29.minucie dla “La Furia Roja” szczęśliwie zakończyła się golem na 1:0. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego i przedłużeniu piłki głową, futbolówkę do siatki skierował gracz Almerii – Marc Pubill.

Ten sam zawodnik kilka minut później sprokurował “jedenastkę” dla rywali z Uzbekistanu, którzy do tego czasu nie mieli za dużo do powiedzenia w tym meczu. Po interwencji VAR, arbiter z Mauritiusu dostrzegł przewinienie i wskazał na “wapno”. Rzut karny na bramkę zamienił Eldor Shomurodov w efekcie czego mieliśmy remis uzyskany w samej końcówce pierwszej połowy.

Hiszpania lepsza od Uzbekistanu

Z każdą kolejną minutą po wznowieniu gry, to Hiszpanie przejmowali inicjatywę. Faworyci do wygrania grupy tworzyli kolejne okazje do zdobycia bramki dającej prowadzenie, a w 59.minucie otrzymali rzut karny. “Jedenastki” nie udało się wykorzystać przez Sergio Gomeza, ponieważ jego strzał znakomicie wybronił Abduvakhid Nematov.

Jednak chwilę później, ten sam zawodnik zrehabilitował się i strzelił gola dającego prowadzenie Hiszpanom. Piłkarzom z Uzbekistanu nie udało się już wrócić do meczu co nie zmienia faktu, że sytuację ku temu były. Faworyci zgarnęli zasłużony komplet punktów i mogą szykować się do rywalizacji z Dominikaną. Z kolei graczy z Uzbekistanu czeka potyczka z reprezentacją Egiptu.

Uzbekistan – Hiszpania 1:2 (1-1)

Eldor Shomurodov 45+3′ – Marc Pubill 29′, Sergio Gomez 62′

Legenda Atletico odejdzie z klubu? Wskazał już preferowany kierunek
Michał Probierz staje w obronie reprezentanta Polski. Ważna wypowiedź
Wichniarek zabrał głos po meczu pożegnalnym. “Coś niesamowitego”
Kolejne problemy polskich kadrowiczów. Michał Probierz przekazał złe wieści
Alarm w Śląsku Wrocław! Kontuzja wschodzącej gwiazdy pogłębi problemy zespołu?
Reprezentant Polski straci miejsce w składzie? Ekspert stawia sprawę jasno
Strzelił gola i nie celebrował. Anglia wygrała z Irlandią! [WIDEO]
Gwiazda reprezentacji Chorwacji przed meczem z Polską: Martwimy się wynikami naszego zespołu