HomePiłka nożnaEURO 2024: Hiszpania melduje się w wielkim finale! Francuzi na kolanach [WIDEO]

EURO 2024: Hiszpania melduje się w wielkim finale! Francuzi na kolanach [WIDEO]

Zakończył się pierwszy półfinał mistrzostw Starego Kontynentu. Po zaciętej boiskowej rywalizacji Hiszpania pokonała 2:1 Francję. Tym samym La Furia Roja awansowała do finału prestiżowego turnieju, który odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Dani Olmo

Pierwsza połowa

Pierwsza odsłona półfinału mistrzostw Europy między Hiszpanią a Francją przebiegła bez krzty kunktatorstwa, ku uciesze kibiców. Wynik szybkiego, dynamicznego meczu otworzył w 9. minucie Randal Kolo Muani po strzale głową, który był pokłosiem cudownego dośrodkowania występującego bez maski Kyliana Mbappe.

Trójkolorowi nie zrezygnowali z prób podwyższenia rezultatu, a La Furia Roja nie pozostawała im dłużna w ofensywnych akcjach. W 20. minucie kapitalnymi strzałem zza pola karnego popisał się Lamine Yamal, dając Hiszpanii wyrównanie. Tym samym 16–latek stał się najmłodszym zdobywcą bramki w historii EURO.

Minęło kilkadziesiąt sekund. Futbolówka znalazła się pod nogami Daniego Olmo, który bez wahania uderzył na bramkę Francuzów. Rykoszet Julesa Kounde, po którym piłka trafia do siatki. 2:1 dla Hiszpanów! Podopieczni Luisa de la Fuente udanie pressowali Trójkolorowych, którzy przez to niejednokrotnie stracili posiadanie piłki. Francuzi zawzięcie próbowali odrobić straty przed przerwą, jednak to im się nie udało i sędzia zaprosił zawodników na przerwę.

Druga połowa

W drugą odsłonę z przytupem weszli Francuzi, którzy przez 45 minut mieli na murawie wyraźną przewagę. Ekipa Didiera Deschampsa zdecydowanie ruszyła do ataku, celem odrobienia strat. Reprezentacja Hiszpanii pragmatycznie postawiła na defensywę, zamykając się na własnej połowie, aby zapewnić utrzymanie prowadzenia. Trójkolorowi nieustannie atakowali skrzydłami, zwłaszcza lewym, wykorzystując wbiegających do ofensywny bocznych obrońców. Wicemistrzom świata z 2022 roku koniec końców nie udało się wyrównać, nawet po indywidualnych popisach Kyliana Mbappe. Strategia Luisa de la Fuente się opłaciła. La Furia Roja zwyciężyła 2:1 i awansowała do wielkiego finału EURO 2024.

Finał mistrzostw Europy odbędzie się w niedzielę, 14 lipca. Początek o 21:00. Rywala Hiszpanii wyłoni środowy półfinał między Anglią a Holandią.