HomePiłka nożnaEuforia! Hiszpańskie media oszalały po triumfie

Euforia! Hiszpańskie media oszalały po triumfie

Źródło: AS, MARCA, Mundo Deportivo

Hiszpania wygrała 2:1 z Anglią po bramkach Nico Williamsa i Mikela Oyarzabala tym samym po raz czwarty zgarniając Mistrzostwo Europy. Sprawdzamy nastroje w hiszpańskiej prasie po wielkim triumfie.

Hiszpania świętuje!

Po raz kolejny królowie Europy! – pisze madrycki “AS”. — Gol Oyarzabala w 86 minucie daje Hiszpanii czwarte Mistrzostwo Europy, coś, czego nikt jeszcze nie osiągnął. Nico otworzył wynik zwycięstwa, które oddaje sprawiedliwość dobremu futbolowi – kontynuują uszczypliwie nawiązując do stylu gry Anglików.

Oyarzabal daje Hiszpanii czwarte Mistrzostwo Europy golem w 86 minucie! Co za finał, co za turniej dla Hiszpanii, która wygrała każdy mecz i po raz kolejny zostawiła Anglię z niczym. Płacze Dani Carvajal, który rozegrał spektakularny mecz i kończy najlepszy sezon w swoim życiu. Płacze Dani Olmo, który był jednym z wielkich bohaterów. Płacze Laporte, płaczą wszyscy. WSZYSCY SIĘ UŚMIECHAMY! – czytamy w dzienniku “MARCA”.

Co za radość całej hiszpańskiej drużyny świętującej na boisku! Jak pięknie, wszyscy piłkarze płaczą ze szczęścia. W środkowym kole odbywa się wielka impreza, okrzyki “mistrzowie, mistrzowie” słychać na całym Stadionie Olimpijskim w Berlinie – pisze “Mundo Deportivo”.

Szczęsny od razu numerem jeden? “Barcelona nie byłaby poważna”