HomePiłka nożnaHistoria napisała się na nowo. San Marino wygrywa po 20 latach przerwy! [WIDEO]

Historia napisała się na nowo. San Marino wygrywa po 20 latach przerwy! [WIDEO]

Reprezentacja San Marino dokonała w czwartkowy wieczór niesamowitej sztuki, na którą czekała ponad dwie dekady. W starciu europejskich “potęg” wygrała 1:0 z Liechtensteinem, odnosząc pierwsze zwycięstwo w oficjalnym meczu od 20 lat i drugie w całej swojej historii.

San Marino

FSGC / Alamy

Spotkanie ekip ze ścisłego dołu rankingu

Od wielu lat reprezentacja San Marino ma przypisaną łatkę najgorszej drużyny świata. Nie można się temu dziwić – dotychczas wygrała tylko jeden mecz (towarzyski w 2004 roku w Liechtensteinem), a do tego okupuje ostatnie, 210. miejsce w światowym rankingu FIFA.

W czwartkowy wieczór na otwarcie zmagań w pierwszej grupie dywizji D w Lidze Narodów piłkarze z San Marino mierzyli się z inną z grona najsłabszych ekip świata. Ich rywalem była 199. drużyna świata, Liechtenstein, który ostatni mecz wygrał w październiku 2020 roku (2:1 z Luksemburgiem).

Historyczny moment w San Marino

Pojedynek w Serravalle pomiędzy dwoma z grona najgorszych reprezentacji świata mógł potoczyć się lepiej dla przyjezdnych. W 30. minucie wyszli bowiem na prowadzenie za sprawą trafienia Fabio Luque-Notaro, ale arbitrzy dopatrzyli się pozycji spalonej i nie uznali tego gola.

W 53. minucie cała ławka rezerwowych i piłkarze prowadzeni przez Roberto Cevoliego wybuchli w szale radości. Nicko Sensoli wykorzystał zagapienie defensywy Liechtensteinu i sprytnie dziubnął piłkę, kierując ją do bramki. Jak się okazało, był to gol na wagę zwycięstwa.

O skali wyjątkowości tego wydarzenia najlepiej świadczy fakt, że na drugie w historii zwycięstwo San Marino czekało nieco ponad 2:0. Po końcowym gwizdku zawodnicy jeszcze długo nie schodzili z murawy, celebrując ten fantastyczny moment dla sanmaryńskiej piłki.

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie