HomePiłka nożnaHenryk Kasperczak o reprezentacji Polski: “Niby ci sami ludzie, a funkcjonują zupełnie inaczej”

Henryk Kasperczak o reprezentacji Polski: “Niby ci sami ludzie, a funkcjonują zupełnie inaczej”

Źródło: goal.pl

Aktualizacja:

W wywiadzie udzielonemu Marcinowi Ryszce z portalu goal.pl, były trener m.in Wisły Kraków – Henryk Kasperczak, wypowiedział się na temat stylu prowadzenia reprezentacji przez Michała Probierza, swoich oczekiwaniach przed turniejem w Niemczech oraz wierze w Biało-Czerwonych.

Reprezentacja Polski

PressFocus

Były trener Wisły przed meczem z Holandią

Coraz bliżej rozpoczęcia rywalizacji w ramach grupy D na Mistrzostwach Europy w Niemczech. Polacy otworzą zmagania w trzecim dniu Euro starciem z Holandią o godzinie 15:00. Przed meczem, swoimi opiniami podzielił się w wywiadzie udzielonemu Marcinowi Ryszce z portalu goal.pl – Henryk Kasperczak.

Sporo zmieniło się odkąd nowym selekcjonerem został Michał Probierz. Mówiąc żargonem piłkarskim – poukładał klocki po swojemu. A wszyscy, którzy uważają, że trener nie ma większego wpływu na grę zespołu, dobitnie mogą się przekonać jak jest rzeczywiście. Niby są ci sami ludzie, a jednak funkcjonują zupełnie inaczej. Nasz selekcjoner ma bardzo dobre rozeznanie wśród polskich piłkarzy. Na tym w końcu polega praca jego praca – mówił w wywiadzie były trener reprezentacji Tunezji czy Mali.

– Oczywiście, wyjście z grupy to będzie niewątpliwy sukces. Ktoś może powiedzieć, że nasi grupowi rywale to mocne marki, ale z drugiej strony warto też zauważyć, że Holandia od dawna ma problem z osiągnięciem większego sukcesu na arenie międzynarodowej. Z Austrią chociażby w eliminacjach do poprzedniego Euro pokazaliśmy, że potrafimy z nimi grać i wygrywać. Francja wiadomo, że jest mocna, ale to są Mistrzostwa Europy – tu grają tylko najlepsi. Nie ma czego się bać. Musimy wyjść i pokazać to, co w nas najlepsze – podsumował Henryk Kasperczak.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]