HomePiłka nożnaHajto postawił kontrowersyjną tezę. Bednarek lepszy od obrońców City i Liverpoolu?

Źródło: Cafe Euro

Tomasz Hajto pochwalił umiejętności Jana Bednarka w rozgrywaniu piłki, ale jego zdaniem Pep Gaurdiola i Jurgen Klopp bardziej cenią sobie “kanciaków”. Ekspert “Polsatu Sport” pojawił się w programie “Cafe Euro”.

Tomasz Hajto i Jan Bednarek

Bednarek potrafi rozgrywać, a nie bronić

Jan Bednarek od kilku lat jest podstawowym stoperem reprezentacji Polski. Wychowanek Lecha Poznań zadebiutował w narodowych barwach za kadencji Adama Nawałki, a następnie wystąpił wspólnie z Biało-Czerwonymi na mundialu w Rosji, Euro 2020 i mistrzostwach świata w Katarze.

Michał Probierz również zdecydował się na wystawienie 28-latka w meczach fazy grupowej Euro 2024. Zawodnik Southampton zaliczył 90 minut w spotkaniach z Holandią (1:2) oraz Austrią (1:3). W meczu z drużyną Ralfa Ranginicka Bednarek popełnił błąd, który finalnie doprowadził do rzutu karnego. Wojciech Szczęsny faulował Marcela Sabitzera (Bednarek przegrał kluczowe starcie z pomocnikiem Borussii Dortmund), a jedenastkę na gola zamienił Marko Arnautović.

Euro 2024 – składy, terminarz, stadiony – Informator Kibica

Tomasz Hajto w programie “Cafe Euro” stwierdził, że jego zdaniem najważniejszą umiejętnością stopera jest przerywanie akcji, a nie ich rozpoczynanie. – Wykreowaliśmy z Bednarka super rozgrywającego zawodnika. A wszyscy trenerzy, poczynając od Guardioli i Kloppa, mają w obronie “kanciaków”, którzy przede wszystkim przez 90 minut rewelacyjnie bronią, wygrywają głowy, umieją przerwać akcje. Tam rozgrywanie jest na drugim miejscu – podkreślił wielokrotny reprezentant Polski.

Faktem jest, że Jan Bednarek znacząco poprawił grę z piłką przy nodze. Defensor popisał się kapitalnym, długim podaniem w meczu Polska – Turcja (2:1), a na samym euro również wielokrotnie posyłał celne zagrania.

Wielki sukces Natalii Kaczmarek! Może zdobyć prestiżową nagrodę
Sułek-Schubert nie wytrzymała. Kibice nie rozumieją jej reakcji
Paweł Fajdek podsumował sezon. Szczere wyznanie o osobistej tragedii
Podium Pawła Fajdka na ważnych zawodach. Pokonał mistrza olimpijskiego
Anastazja Kuś ponownie zachwyciła. Podium w mityngu Diamentowej Ligi
Świetna forma Natalii Kaczmarek! Pobiła rekord Polski
Niesamowita historia olimpijskiego medalisty. To dlatego nie może się doczekać powrotu do Polski
Natalia Kaczmarek stanowczo o młodszych rywalkach. Naprawdę to powiedziała!