HomePiłka nożnaTa interwencja zapisze się w historii tureckiego futbolu! Minister Obrony Narodowej [WIDEO]

Źródło: TVP SPORT

Reprezentacja Turcji wygrała z Austrią 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2024. Kapitalną interwencją w 94. minucie popisał się Mert Gunok. Bramkarz Besiktasu uchronił tym samym swoją drużynę przed dogrywką, a ten kluczowy moment udostępnił profil “TVP Sport” na platformie X.

Mert Gunok

Gunok ratuje Turcję w meczu z Austrią

Mert Gunok pomimo 35 lat na karku dopiero w czerwcu tego roku zaliczył swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy. Piłkarze znad Bosforu rozpoczęli zmagania w grupie F od wygranej z Gruzją (3:1). Następnie przegrali z Portugalią 0:3, a w ostatniej kolejce fazy grupowej okazali się lepsi od Gruzji (3:1) i z dorobkiem sześciu punktów awansowali do 1/8 finału.

Tam czekała na nich rozpędzona Austria Ralfa Rangnicka. Ostatecznie półfinaliści Euro 2008 dzięki dwóm golom strzelonym przez Meriha Demirala zameldowali się wśród ośmiu najlepszych zespołów kontynentu. Jednak w ostatniej akcji spotkania Austriacy byli o krok od wyrównania.

W 94. minucie Nicolas Seiwald dośrodkował w pole karne, gdzie z okolic czwartego metra na uderzenie głową zdecydował się Christoph Baumgartner. Gdy wydawało się, że pogromcy reprezentacji Polski doprowadzą do dogrywki, ich starania fantastyczną paradą zniweczył Mert Gunok.

Kolejny odcinek niemieckiej przygodny podopiecznych Vincenzo Montelli będzie miał swoją premierę w Berlinie. Dokładnie 6 lipca (21:00) na Stadionie Olimpijskim Gwiazdy Półksiężyca powalczą o półfinał Euro 2024 z reprezentacją Holandii.

Hiszpanie prowokują Kroosa przed hitem Euro 2024. Zorganizowali mu… pożegnalną imprezę [WIDEO]
Piękne słowa Skorży o Ishaku. “Powierzyłbym mu swoje dzieci”
Musiala o umiejętnościach Yamala: To prawdziwe szaleństwo
Oficjalnie: Erik Exposito ma nowy klub. Zagra z byłą gwiazdą europejskich zespołów
UEFA bezwzględna dla bohatera Turków! Demiral srogo ukarany za skandaliczny gest
Znany piłkarz odszedł z Tottenhamu. Teraz wraca do ojczyzny
Z Gwardii Warszawa do kadry USA. Amerykański sen Janusza Michallika
Kolejny Hiszpan zagra w Polsce? Chcą go Widzew i Ruch
Deschamps o wadach swojej drużyny przed meczem Portugalia – Francja: To jest nasza trudność