HomePiłka nożnaKrychowiak spada z ligi. Abha Club nie utrzymało się w Saudi Pro League

Krychowiak spada z ligi. Abha Club nie utrzymało się w Saudi Pro League

Abha Club, w której od początku tego sezonu występuje Grzegorz Krychowiak, przegrała 1:2 z Al Hazem i spadła z saudyjskiej ligi. Były reprezentant robił co mógł, aby temu zapobiec, strzelając dziewięć ligowych goli. Spadek stał się faktem dzięki niekorzystnemu wynikowi drugiego ważnego meczu.

Grzegorz Krychowiak

ANP / Alamy

Abha Club spada z Saudi Pro League

Przed ostatnią kolejką tego sezonu Saudi Pro League drużyna Grzegorza Krychowiaka miała jeden punkt przewagi nad strefą spadkową, którą otwierało Al Taee, a także dwa “oczka” przewagi nad 17. w stawce Al Akhdoud. Wszystko więc zależało od Abhy i wyniku jej starcia ze zdegradowanym już Al Hazem.

Jako pierwsza na prowadzenie wyszła ekipa z Abhy – w 47. minucie na 1:0 trafił Ahmed Abdu. Później jednak to gospodarze doszli do głosu i najpierw w 59., a następnie 80. minucie dwukrotnie trafiali do siatki, zapewniając sobie zwycięstwo 2:1. Na niekorzyść Abhy zadziałało natomiast zwycięstwo Al Akhdoud 2:1 nad Al Taee, dzięki czemu to ten klub utrzymał się w lidze.

Krychowiak najskuteczniejszym piłkarzem Abhy Club

Biorąc pod uwagę statystyki indywidualne, Grzegorz Krychowiak z pewnością wyróżniał się w swoim zespole. Były reprezentant Polski strzelił dziewięć ligowych bramek, będąc najskuteczniejszym piłkarzem drużyny z Abhy. Co ciekawe, tyle samo trafień w Saudi Pro League zanotowali Roberto Firmino czy Karim Benzema.

Częściowy udział w spadku klubu z południa Arabii Saudyjskiej miał Czesław Michniewicz. Były selekcjoner reprezentacji Polski trenował Abhę Club w ośmiu pierwszych meczach tego sezonu Saudi Pro League. Jego bilans to dwa zwycięstwa i sześć porażek.

Raków Częstochowa na zakupach w Ameryce Południowej. Transfer blisko domknięcia
Bayern przedłużył kontrakt z obiecującym piłkarzem. Z Leverkusen został mistrzem Niemiec
Najładniejsze bramki fazy grupowej Euro 2024. Pięknych trafień nie brakowało! [WIDEO]
Prezes Borussii o powrocie Piszczka: To fantastyczna idea