HomePiłka nożnaWpuścił trzy gole, ale dostał duże wyróżnienie. Udany debiut Grabary

Wpuścił trzy gole, ale dostał duże wyróżnienie. Udany debiut Grabary

Źródło: Kicker

Kamil Grabara wpuścił trzy gole w debiutanckim meczu w barwach VfL Wolfsburg w Bundeslidze (2:3 z Bayernem Monachium). Mimo to, polski bramkarz doczekał się wielu pochwał za ten występ, a dziennik “Kicker” umieścił go w najlepszej XI kolejki.

Przegrany debiut Grabary w Bundeslidze

Po letnim transferze z FC Kopenhagi, polski bramkarz zanotował oficjalny debiut w Wolfsburgu przed tygodniem. Grabara rozegrał pełne 90 minut meczu 1. rundy Pucharu Niemiec z TuS Koblenz, który jego drużyna wygrała 1:0. W niedzielę natomiast zadebiutował w Bundeslidze.

Drużyna prowadzona przez Ralpha Hasenhuttla przegrała przed własną publicznością 2:3 z Bayernem Monachium. Spotkanie pechowo ułożyło się m.in. dla Jakuba Kamińskiego, który w 65. minucie zanotował samobójcze trafienie. W 82. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Serge Gnabry.

Grabara w XI kolejki Bundesligi

Mimo wpuszczenia trzech bramek, Grabara rozegrał bardzo dobre spotkanie. Wystarczy wspomnieć, że gdyby nie jego kilka udanych interwencji, wynik na korzyść Bawarczyków mógłby być znacznie wyższy. 25-latek zasłużenie został doceniony przez niemieckie media.

Dziennik “Kicker” ocenił występ Grabary na 1,5, czyli niemal najwyższą notę, a ponadto znalazł się w najlepszej XI pierwszej kolejki Bundesligi. Do tego został wybrany zawodnikiem spotkania, co tylko potwierdziło jego znakomity debiut w niemieckiej lidze.

Clout MMA ma problem. Wydali mocne oświadczenie
Hit nad hity! Mamed Chalidow zawalczy z niepokonanym polskim mistrzem KSW!
Szalone starcie na FAME! Denis Załęcki zmierzy się z dwoma rywalami!
Kuriozalna propozycja dla Pudzianowskiego. Różnica 54 kilogramów!
Jak zareaguje Szeremeta na złoto po igrzyskach? “To inne uczucie”
Zmiana warty po walce wieczoru! UFC ma nowego mistrza wagi koguciej
Legenda UFC wraca. Poznaliśmy rywala Jona Jonesa
Wyniki KSW 98. Paczuski wygrał, Leśko zaskoczył, a Głowacki przegrał [PODSUMOWANIE]
Ależ bitka w walce wieczoru KSW 98! Radosław Paczuski rozbił rywala w 61 sekund!
Niewiarygodna historia na KSW 98. “Czy jesteś na tyle szalony?!”