HomePiłka nożnaLukoszek show w Zabrzu! Śląsk nie wykorzystał potknięcia Jagiellonii

Lukoszek show w Zabrzu! Śląsk nie wykorzystał potknięcia Jagiellonii

W ostatnim niedzielnym meczu 28. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze po dwóch trafieniach Kamila Łukoszka wygrał 2:0 ze Śląskiem Wrocław. Drużyna Jana Urbana zbliżyła się dzięki temu do ligowego podium na dystans trzech punktów.

Górnik Zabrze

Śląsk wypunktowany przez Górnika

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli piłkarze Śląska Wrocław, ale to Górnik potrafił przekuć swoje sytuacje na gola. W 40. minucie Damian Rasak piętką podał do Kamila Lukoszka, który po pięknej indywidualnej akcji i jeszcze ładniejszym uderzeniem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Od początku drugiej części Śląsk starał się doprowadzić do wyrównania. Najbliżej tego był w 53. minucie Patryk Klimala, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Goście mieli przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Brakowało im przede wszystkim celnych strzałów na bramkę Górnika.

Zamiast gola wyrównującego, w 86. minucie Górnik wyprowadził drugi cios. Po efektownej akcji na lewym skrzydle, Lawrence Ennali zagrał do niepilnowanego Kamila Łukoszka, a ten bez większych problemów ustalił rezultat spotkania na 2:0.

Górnik Zabrze 2:0 Śląsk Wrocław
1:0 Kamil Lukoszek 40′
2:0 Kamil Lukoszek 86′

Dzięki temu zwycięstwu Górnik z dorobkiem 45 punktów pozostaje na siódmym miejscu w tabeli. Śląsk natomiast nie wykorzystał potknięcia Jagiellonii Białystok i w dalszym ciągu traci do niej dwa punkty.