HomePiłka nożnaGórnik Zabrze nie dał szans ŁKS-owi! Zabrzanie sprawią sensację?

Górnik Zabrze nie dał szans ŁKS-owi! Zabrzanie sprawią sensację?

W sobotnim meczu 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał ŁKS Łódź na własnym stadionie 4:1. Piłkarze prowadzeni przez Jana Urbana rzutem na taśmę włączają się do walki o najwyższe cele.

Kamil Lukoszek

Górnik potwierdza fantastyczną formę

Domowy mecz z ŁKS-em Łódź, który jest czerwoną latarnią Ekstraklasy, był dla Górnika doskonałą okazją ku temu, by zbliżyć się do ligowej czołówki. Piłkarze Jana Urbana od początku spotkania ruszyli do ataku. Już w czwartej minucie czujność Aleksandra Bobka strzałem z dystansu sprawdził Adrian Kapralik. ŁKS odpowiedział na tę akcję próbą Kaya Tejana. Górnik z minuty na minuty przejmował kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, aż w końcu dopiął swego. W 25 minucie obrońca łodzian Kamil Dankowski wybił piłkę wprost pod nogi Szymona Czyża, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Znany z ofensywnego stylu gry Górnik szedł po kolejne bramki. 10 minut po bramce Czyża piękną indywidualną akcję golem skończył Lawrence Ennali, a więc jedna z kluczowych postaci “Górników”. Zabrzanie schodzili na przerwę z uśmiechami na twarzy. Po zmianie stron ŁKS długo nie potrafił zagrozić bramce strzeżonej przez Daniela Bielicę. W 63. minucie łodzianie otrzymali kolejny cios – pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Kamil Lukoszek. Tuż pod koniec meczu ekipa, której trenerem jest Marcin Matysiak zdołała zdobyć gola honorowego. Jego autorem został Dani Ramirez, który wrócił do składu po tym, jak w meczu z Lechem Poznań stracił przytomność.

W doliczonym czasie gry Górnik przypieczętował swoje pewne zwycięstwo. Po strzale Filipe Nascimento Aleksander Bobek musiał wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty. Dzięki efektownej wygranej Górnik wskoczył na drugie miejsce w ligowej tabeli. Wobec niemocy faworytów do gry w europejskich pucharach “Trójkolowi” mogą być tym zespołem, który na ostatniej prostej wykorzysta słabość przeciwników. Jeśli chodzi o ŁKS, los tej drużyny jest już praktycznie przesądzony. Piłkarze z Łodzi w tym momencie tracą aż 11 punktów do bezpiecznych miejsc. Powrót do I ligi wydaje się być kwestią czasu.

Niespodzianka stała się faktem! Olympiakos w finale Ligi Konferencji
Atalanta Bergamo w finale Ligi Europy! Olympique Marsylia za burtą
Liga Europy: 49. mecz bez porażki Bayeru Leverkusen! Kuriozalny samobój obrońcy Romy [WIDEO]
Przepychanka na BayArena! Sędzia rozdzielał zawodników [WIDEO]
Waldemar Sobota wydał opinię o Michale Skórasiu przed transferem! Z prośbą zwrócił się zarząd Club Brugge
Wzruszające sceny w przerwie meczu reprezentacji. Legenda polskiego “szczypiorniaka” uhonorowana [WIDEO]
Alphonso Davies o przenosinach na Santiago Bernabeu. Czy transfer dojdzie do skutku?
Jacek Magiera: Wiemy, że możemy dokonać czegoś wielkiego
Maldini o najtrudniejszych przeciwnikach. Włoch stawia na brazylijski duet
Rostkowski do Pola: Marciniakowi łatwiej teraz nie będzie, ale FIFA i UEFA nadal go potrzebują