HomePiłka nożnaTo ma być nowy właściciel Górnika Zabrze. Jest poparcie Lukasa Podolskiego!

To ma być nowy właściciel Górnika Zabrze. Jest poparcie Lukasa Podolskiego!

Źródło: Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Po latach prób i obietnic wiele wskazuje na to, że w Górniku Zabrze wreszcie rozpocznie się proces prywatyzacji klubu. Jak podaje “Dziennik Zachodni” duże szanse na przejęcie władzy w klubie ma firma Zarys. Zwolennikiem takiego rozwiązania jest Lukas Podolski.

Lukas Podolski

PressFocus

Kim są potencjalni nowi właściciele Górnika?

W Górniku Zabrze trwa czyszczenie bałaganu, który zostawiła po sobie poprzednia władza z Małgorzatą Mańką-Szulik na czele. “Caryca” jeszcze pod odejściem ze stanowiska powołała nową radę nadzorczą, która przedłużyła kontrakty z wszystkimi członkami zarządu. To sprawiło, że nowa prezydent Zabrza Agnieszka Rupniewska musiała chwilowo wstrzymać realizację jednej z wyborczych obietnic, jaką była prywatyzacja klubu. Jak podaje “Dziennik Zachodni” Rupniewska porozumiała się z Adrianem Pyszką, który pełnił rolę przewodniczącego nowej rady. Nazwisko nowego prezesa Górnika Zabrze mamy poznać już w tym tygodniu.

Jeśli chodzi o prywatyzację klubu, kibice zabrzan mogą spać spokojnie. Nowym właścicielem klubu prawdopodobnie zostanie firma Zarys. Jest to producent oraz dystrybutor sprzętu medycznego, a także jeden z partnerów Górnika Zabrze. Co ważne, gotów zaakceptować takie rozwiązanie jest Lukas Podolski. Były mistrz świata ma naprawdę dużo do powiedzenia w Zabrzu. Jego ingerencja w kwestię wyborów w pewnym stopniu przyczyniła się do sensacyjnego zwycięstwa Agnieszki Rupniewskiej.

Za sprawą Podolskiego w klub ma zainwestować także jego dobry znajomy – biznesmen Thomas Hansla. Nie jest to pierwszy raz, gdy Hansla wykazuje zainteresowanie klubem. Poprzednio miało to miejsce w październiku zeszłego roku. Wtedy nie udało się jednak dopiąć transakcji. Teraz wszyscy mają nadzieje na pomyślne zakończenie historii. Zależy na tym przede wszystkim miastu, które już nie ma środków na dalsze wspieranie klubu. Według ustaleń “Dziennika Zachodniego” Hansla miałby zostać mniejszościowym udziałowcem Górnika Zabrze.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Agent Angela Rodado stanowczo na temat przyszłości piłkarza! “Lepiej żeby Wisła awansowała”
OFICJALNIE: Nasi południowi sąsiedzi podali kadrę na EURO!
Xabi Alonso po porażce w finale Ligi Europy: To był zły dzień
Gasperini pęka z dumy po finale Ligi Europy. “Nie chodzi o to, że wygraliśmy, ale o to jak to zrobiliśmy!”
Atalanta kończy niesamowitę serię Bayeru. Pierwsza porażka w sezonie
Niesamowity Ademola Lookman. Swoim występem w finale Ligi Europy przeszedł do historii!
Atalanta wygrywa Ligę Europy! Hat-trick Lookmana przerywa serię Bayeru Leverkusen [WIDEO]
Harry Kane z urazem przed EURO 2024. Selekcjoner reprezentacji Anglii komentuje
Co za mecz Atalanty w finale Ligi Europy z Bayerem! Lookman kompletuje hat-tricka [WIDEO]
Bayern Monachium blisko transferu skrzydłowego z Bundesligi!