HomePiłka nożnaLa Liga: Barcelona wygrywa z Atletico. Świetny występ Lewandowskiego

La Liga: Barcelona wygrywa z Atletico. Świetny występ Lewandowskiego

FC Barcelona pokonała Atletico Madryt 3:0. Mecz odbył się w ramach 29. kolejki La Liga. Robert Lewandowski strzelił gola oraz zaliczył dwie asysty.

Piłkarze FC Barcelony

IMAGO / Jose Breton / Nur Photo

Pokaz siły “Dumy Katalonii”

Podopieczni Xaviego Hernandeza napoczęli rywala w 38. minucie gry. Lewandowski inteligentnie odnalazł się z lewej strony pola karnego i wystawił piłkę na szósty metr do Joao Felixa. Portugalczyk strzałem z pierwszej piłki pokonał Jana Oblaka.

Po zmianie stron “Blaugrana” za wszelką cenę dążyła do podwyższenia prowadzenia i dopięła swego w 47. minucie spotkania. Stratę w środku pola zaliczył Rodrigo de Paul. Następnie Raphinha błyskawicznie po odbiorze posłał “miękkie” podanie do wbiegającego na wolną pozycje Lewandowskiego. Polak uderzył po długim słupku, a futbolówka zatrzepotała w siatce popularnych “Materacy”.

Imponujące zwycięstwo przypieczętował Fermin Lopez. Wychowanek La Masii wykorzystał dośrodkowanie “Lewego” i strzałem głową ustalił wynik meczu.

ATLETICO MADRYT – FC BARCELONA 0:3 (0:1) – Felix 38., Lewandowski 47., Lopez 65.

Czy Barcelona pokona PSG w Lidze Mistrzów?