HomePiłka nożnaGKS Katowice wygrywa derby po golu w samej końcówce! Walka o Ekstraklasę trwa [WIDEO]

Źródło: Własne/ Polsat Sport

W drugim meczu 32.kolejki Fortuna 1 ligi, GKS Tychy przegrał z GKS-em Katowice 2:3. Bohaterem spotkania okazał się Jakub Arak, który zdobył dla gości bramkę na wagę trzech punktów.

GKS Katowice

Stuprocentowa skuteczność gospodarzy

Obie ekipy są zamieszane w walkę o udział w barażach do PKO BP Ekstraklasy. Ba, GKS Katowice przy korzystnym układzie wyników i regularnym punktowaniu mógł wciąż liczyć na bezpośredni awans z drugiego miejsca. Jednak do tego potrzebne było derbowe zwycięstwo w Tychach, co było zadaniem z kategorii tych arcytrudnych.

Sam przebieg meczu w pierwszej odsłonie był w miarę wyrównany. Optyczną przewagę na początku drugiego kwadransa potwierdzili przyjezdni za sprawą Bartosza Jaroszka, który dał swojej drużynie prowadzenie w 18.minucie.

Na odpowiedź ze strony gospodarzy trzeba było czekać do 33.minuty, kiedy to pięknym uderzeniem popisał się Dominik Polap. Gdy wydawało się, że obie drużyny będą do szatni schodzić przy wyniku remisowym, w doliczonym czasie piłkę do siatki skierował Patryk Mikita. Zatem do przerwy GKS Tychy prowadził 2:1. Co ciekawe, wystarczyły do tego dwa celne uderzenia po stronie drużyny trenera Dariusza Banasika.

Jakub Arak bohaterem

Po zmianie stron to goście rzucili się do natychmiastowego odrabiania strat z pierwszej połowy. I ta sztuka udała się już w 61. minucie, kiedy to po asyście Antoniego Kozubala, bramkę zdobył Oskar Repka.

Z przebiegu reszty drugiej połowy więcej sytuacji stwarzali sobie podopieczni trenera Rafała Góraka. Tyszanie czekali na swoje szanse głównie w atakach szybkich, aczkolwiek zarówno po jednej jak i drugiej stronie wyraźnie brakowało skuteczności. Jednak w ostatniej akcji tego spotkania kontrę wyprowadzili goście i to oni zdobyli bramkę na wagę kompletu punktów co wywołało euforię w sektorze zajmowanym przez kibiców zespołu z Katowic.

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (2-1)

Dominik Polap 33′, Patryk Mikita 45+2′ – Bartosz Jaroszek 18′, Oskar Repka 61′, Jakub Arak 90+2′

Paweł Fajdek podsumował sezon. Szczere wyznanie o osobistej tragedii
Podium Pawła Fajdka na ważnych zawodach. Pokonał mistrza olimpijskiego
Anastazja Kuś ponownie zachwyciła. Podium w mityngu Diamentowej Ligi
Świetna forma Natalii Kaczmarek! Pobiła rekord Polski
Niesamowita historia olimpijskiego medalisty. To dlatego nie może się doczekać powrotu do Polski
Natalia Kaczmarek stanowczo o młodszych rywalkach. Naprawdę to powiedziała!