HomePiłka nożnaSzalona deklaracja prezydenta Katowic. GKS miał prawo się zdziwić

Szalona deklaracja prezydenta Katowic. GKS miał prawo się zdziwić

Źródło: Rafał Musioł

Prezydent Katowic Marcin Krupa na fecie z okazji awansu GKS-u Katowice do Ekstraklasy stwierdził, że drużyna liczy teraz na mistrzostwo – o czym poinformował dziennikarz Rafał Musioł.

GKS Katowice swietuje awans do Ekstraklasy

GKS Katowice rusza po mistrzostwo

GKS Katowice wrócił do Ekstraklasy po 19 latach. Podopieczni Rafała Góraka pokonali w bezpośrednim starciu głównego rywala w walce o awans – Arkę Gdynia 1:0. Decydującą bramkę zdobył w 26. minucie meczu Adrian Błąd. Historyczny sukces sprawił, że Katowice oszalały z radości. Kibice oraz przedstawiciele władz tłumnie pojawili się na hucznej fecie, a zawodnicy wybrali się w podróż specjalnie przygotowanym autobusem.

Radosna atmosfera udzieliła się Marcinowi Krupie – prezydentowi Katowic, który w szampańskim nastroju pokusił się o dość odważną deklarację. – Awans to połowa drogi, bo liczymy na mistrzostwo! – oświadczył polityk, cytowany przez Rafała Musioła z “Dziennika Zachodniego”.

Oprócz Trójkolorowych do PKO BP Ekstraklasy awansowała również Lechia Gdańsk. Trzeciego beniaminka poznamy po zakończeniu nadchodzących baraży. W czwartek 30 maja Motor Lubin na własnym boisku zmierzy się z Górnikiem Łęczna, a Arka Gdynia podejmie Odrę Opole. Z kolei finał zaplanowano na niedzielę (2 czerwca). Początek meczu o godzinie 18:00.