HomePiłka nożnaOficjalnie: Girona w przyszłym sezonie na europejskich salonach

Oficjalnie: Girona w przyszłym sezonie na europejskich salonach

Źródło: Girona FC

Sensacja stała się faktem. Po zwycięstwie 4:1 z Cadiz, Girona zapewniła sobie udział w europejskich pucharach.

Girona w Europie

dpa picture alliance / Alamy

Wyśmienity sezon

Piłkarze Girony zajmują trzecie miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Katalończycy są w trakcie historycznego sezonu, ponieważ przez pewien czas zajmowali nawet pozycje lidera. Obecnie wypracowali sobie siedmiopunktową przewagę nad czwartym Atletico. Wczorajsza wygrana z Cadiz oficjalnie potwierdziła udział podopiecznych Michela w następnej edycji europejskich pucharów, a konkretnie w Lidze Konferencji Europy, ponieważ matematycznie nie mogą już spaść niżej niż siódma lokata. Natomiast jeśli “Biało-Czerwon” chcą zadebiutować w elitarnej Lidze Mistrzów muszą wygrać trzy z pozostałych sześciu spotkań LaLigi (zmierzą się kolejno z Las Palmas, Barceloną, Deportivo Alaves, Villarreal, Valencią i Granadą).

Przekonujące zwycięstwo

Prowadzenie w starciu z Cadiz zapewnił gospodarzom Erick Garcia. Hiszpański stoper skorzystał z dośrodkowania Savio i strzałem głową pokonał Jeremiasa Ledesme. W 22. minucie po koronkowej akcji do siatki trafił Ivan Martin. Z kolei w drugiej połowie fantastycznym trafieniem popisał się Artem Dovbyk. Ukrainiec sprytnym zwodem ominął defensorów “Piratów”, a następnie zdecydował się na wykończenie popularnym “fałszem”. Wynik spotkania ustalił w 82. minucie Portu. Cadiz odpowiedziało honorowym trafieniem autorstwa Gonzalo Escalante.