HomePiłka nożnaLa Liga: Girona przegrywa z Villarrealem

La Liga: Girona przegrywa z Villarrealem

Girona przegrała na Estadi Montilivi z Villarrealem 0:1 w meczu 36. kolejki La Liga. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 59. minucie Bertrand Traore.

Girona - Villarreal

Piłkarskie szachy w Gironie

Obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji do strzelenia gola. Po bezbarwnej pierwszej połowie, w drugich 45 minutach to goście zdołali przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Kombinacyjna akcja podopiecznych Marcelino, Alexander Solorth podał piętą do Goncalo Guedesa. Następnie Portugalczyk wbiegł w pole karne i szczęśliwie utrzymał się przy piłce, która ostatecznie trafiła pod nogi Berntranda Traore. Reprezentant Burkiny Faso technicznym strzałem pokonał Paulo Gazzanige. Warto odnotować bierną postawę defensywy gospodarzy, którzy w chaotyczny sposób próbowali powstrzymać wychowanka Benfiki Lizbona.

Porażka w meczu z Żółtą Łodzią Podwodną sprawiła, że Biało-Czerwoni stracili drugie miejsce w tabeli i do końca sezonu będą rywalizować z Barceloną nie tylko o status najlepszej drużyny w Katalonii, ale również o wicemistrzostwo Hiszpanii. Villarreal zajmuje ósmą lokatę z dorobkiem 51 punktów.

Girona – Villarreal 0:1 (0:0)