HomePiłka nożnaTrudna sytuacja Federico Chiesy. Juventus dał mu ultimatum!

Trudna sytuacja Federico Chiesy. Juventus dał mu ultimatum!

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Aktualizacja:

“La Gazzetta dello Sport” informuje o niezbyt komfortowej sytuacji Federico Chiesy. Reprezentant Włoch jest na rozdrożu kariery.

Federico Chiesa

Sportimage Ltd / Alamy

Duże nadzieje

Gdy cztery lata temu Juventus pozyskał 23-letniego wówczas zawodnika, wydawało się, że będzie to wielkie wzmocnienie. Chiesa dobrze spisywał się w barwach Fiorentiny, a jego umiejętności pozwalały wierzyć, że w Turynie stanie się jeszcze lepszy. Kibice Starej Damy mieli nadzieję, że w piemonckim klimacie wyrośnie on na jednego z najlepszych włoskich atakujących.

Tak się jednak nie stało. Chiesa nie zawiódł może na całej linii, ale nie stał się też kluczowym zawodnikiem w układance Juve. Tylko jego pierwszy sezon w drużynie z Turynu był niezły. Zdobył 14 bramek i zanotował 10 asyst. Miły wstęp przed smutnymi latami.

Uczciwie trzeba przyznać, że Chiesa zmagał się z kontuzjami, które zdecydowanie zahamowały jego rozwój. Trudna sytuacja zawodnika urodzonego w Genui była nawet tematem serialu wyprodukowanego dla platformy Amazon Prime Video.

Zostanie czy odejdzie?

Obecne położenie 26-latka przypomina tytuł legendarnego utworu zespołu The Clash “Should I Stay or Should I Go”. Chiesa rozważa, czy nadszedł czas na zmianę klubu.

Od jakiegoś czasu reprezentant Włoch flirtował z Romą. Negocjacje nie posuwają się jednak obecnie w imponującym tempie. Chiesa poprosił o czas na przemyślenie decyzji, piłkarz chce na spokojnie zająć się swoją karierą po 20 lipca. Na ten dzień zaplanował swój ślub.

Juventus dał zawodnikowi ultimatum: może zostać w Turynie, lecz musi liczyć się ze znaczącą obniżką wynagrodzenia oraz ryzykiem siedzenia na ławce, albo odejść z klubu. W przypadku niejasnej sytuacji z transferem do Romy, druga opcja również nie wydaje się bezpieczna.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Milan z kolejnym transferem? Na celowniku utalentowany pomocnik z Serie A!
Chelsea zastąpi wychowanka piłkarzem lokalnego rywala? W grę wchodzi ponad 30 milionów funtów
Bayer Leverkusen z kolejnym wzmocnieniem! Do Aptekarzy dołączył skrzydłowy Ligue 1
Wisła Kraków dopina kolejny transfer! Jarosław Królewski otwarcie zapowiada
Motor Lublin z ważnym ruchem. Kontrakt kluczowego piłkarza przedłużony!
Williams jednak nie trafi do Barcelony?! Do gry włączył się światowy gigant!
OFICJALNIE: Manchester United pozyskał perełkę!
Kasper Schmeichel wraca do Wielkiej Brytanii! Zagra dla wielokrotnego mistrza kraju
Bayer Leverkusen chce wzmocnić obronę! Na celowniku były piłkarz Liverpoolu
OFICJALNIE: Mason Greenwood ma nowy klub!