HomePiłka nożnaFrancuzi meldują wykonanie zadania. Fantastyczne uderzenie Jonathana Claussa [ZOBACZ BRAMKI]

Źródło: Polsat Sport

Reprezentacja Francji wygrała 3:0 z Luksemburgiem w meczu towarzyskim. Ozdobą spotkania było uderzenie Jonathana Claussa w 70. minucie gry.

Jonathan Clauss

Polsat Sport

Francja wygrywa z Luksemburgiem

Reprezentacja Francji objęła prowadzenie w 43. minucie spotkania. Kylian Mbappe popędził lewą stroną boiska, minął Dirka Carlsona i dośrodkował w pole karne wprost na głowę Randala Kolo Muaniego. Dla piłkarze PSG to trzecie bramka w narodowych barwach.

Po zmianie stron wicemistrzowie świata trafili do siatki po raz drugi. W 70. minucie atomowym uderzeniem zza pola karnego popisał się Jonathan Claus. Piłka po strzale prawego obrońcy odbiła się jeszcze od poprzeczki. Trzy minut później Theo Hernandez wypatrzył znajdującego się w polu karnym Antoine’a Griezmanna. Napastnik Atletico Madryt trafił jednak w słupek.

Wynik spotkania ustalił w 85 minucie Kylian Mbappe. Podopieczni Didiera Deschampsa w niedzielę 9 czerwca w meczu towarzyskim zmierzą się z reprezentacją Kanady. Natomiast 25 czerwca Trójkolorowi zagrają na Euro 2024 z Polską.

Francja – Luksemburg 3:0 (1:0)
Bramki: 43. Kolo Muani, 70. Clauss, 85. Mbappe
Żółte kartki: Carlson
Wyjściowy skład reprezentacji Francji: Maignan – Hernandez, Konate, Upamecano, Kounde – Griezmann, Fofana, Kante – Mbappe, Thuram, Kolo Muani
Wyjściowy skład reprezentacji Luksemburga: Moris – Mahmutovic, Chanot, Carlson – Jans, Olesen, Martins, Thill, Dzogovic – Sinani, Rodrigues