HomePiłka nożnaIO 2024: Horror na Parc des Princes! Cudowny gol Baeny i złoto dla Hiszpanii [WIDEO]

Źródło: Eurosport Polska / Własne

Hiszpania wygrała 5:3 z Francją i zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Bramki na wagę zwycięstwa w dogrywce zdobył Sergio Camello.

Hiszpania Francja gol z wolnego

X / Eurosport Polska

Francuzi przystępowali do wielkiego finału z nadzieją na przerwanie 40-letniego oczekiwania. Przypomnijmy, że Les Bleus ostatni raz sięgnęli po złoto w 1984 roku (Los Angeles). Z kolei Hiszpanie w 1992 roku w finale pokonali 3:2 Polskę (Barcelona).

Niesamowita pogoń Francji

W 12. minucie z dystansu uderzył Enzo Millot, a bramkarz Hiszpanów – Arnau Tenas w niefortunny sposób wbił futbolówkę do własnej bramki. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego odpowiedzieli sześć minut później. Alex Baena wypatrzył w polu karnym Fermina Lopeza, który z najbliższej odległości pokonał Restesa. W 25. minucie wychowanek Barcelony miał na swoim koncie dublet. Tym razem z lewej strony dośrodkował Juan Miranda. Defensor Bologni wyłożył piłkę jak na tacy Abelowi Ruizowi. Jednak uderzenie napastnika Blaugrany instynktownie odbił Restes. Jak się później okazało, na taki rozwój wypadków tylko czekał Lopez, który zdobył bramkę. La Furia Roja nie zwalniała tempa i trzy minuty później Baeana popisał się fantastycznym trafieniem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Trójkolorowi rzucili się do odrabiania strat. Na 11 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, gola kontaktowego strzelił Maghnes Akliouche. Natomiast w doliczonym czasie do wyrównania doprowadził kapitan gospodarzy – Jean-Philippe Mateta. Napastnik Crystal Palace pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu Pablo Barriosa na Arnaudzie Kalimuendo. Sędzia Ramon Abatti skorzystał w tej sytuacji z pomocy VAR-u.

Hiszpania nokautuje w dogrywce

W dogrywce, bramki na wagę złotego medalu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zdobył Sergio Camello. Napastnik Rayo Vallecano najpierw w sytuacji sam na sam z Retesem z zimną krwią sfinalizował akcję podcinką. Następnie zdecydował się na identyczny manewr po podaniu Arnau Tenasa.

Francja – Hiszpania: 3:5 (dogrywka)
Bramki: 12. Millot, 79. Akliouche, 93. Mateta – 18. Lopez, 25. Lopez, 28. Baena, 100. Camello, 120. Camello
Żółte kartki: Kone, Bade – Bernabe, Baena, Miranda, Pacheco, Camello
Wyjściowy skład Francji: Restes – Sildillia, Bade, Lukeba, Truffert – Kone, Millot, Chotard – Olise, Lacazette, Mateta
Wyjściowy skład Hiszpanii: Tenas – Pubill, Garcia, Cubarsi, Miranda – Barrios, Baena – Oroz, Lopez, Gomez – Ruiz

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako