HomePiłka nożnaIO 2024: Gospodarze w męczarniach meldują wykonanie zadania. Francja wygrywa z Gwineą

Reprezentacja Francji wygrała 1:0 z Gwineą w drugim meczu grupowym na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Gospodarze po dwóch kolejkach mają na swoim koncie sześć punktów.

Francja Gwinea igrzyska olimpijskie

Po pierwszej kolejce fazy grupowej Francuzi mieli na swoim koncie trzy punkty, ponieważ wygrali ze Stanami Zjednoczonymi 3:0. Gwinejczycy natomiast ulegli Nowozelandczykom 1:2. Od początku bezpośredniego starcia to właśnie ekipa z Afryki prowadziła grę. W 9. minucie zza pola karnego uderzył Amadou Diawara. Strzał pomocnika Anderlechtu został wybity na rzut rożny przez bramkarza Trójkolorowych. Przed przerwą podopieczni Kabo Diawary zdobyli dwie bramki. Jednak za każdym razem do akcji wkraczał VAR. Wideo weryfikacja anulowała gole Naby’ego Keity i Abdoulaya Toure.

Druga połowa toczyła się już pod dyktando Francji. W 67. minucie doskonałej szansy nie wykorzystał Michael Olise. Świeżo upieczony zawodnik Bayernu Monachium trafił wprost w bramkarza rywali. Skrzydłowy naprawił swój błąd w 76. minucie, ponieważ dośrodkował piłkę w pole karne, a tam bramkę głową zdobył Kiliann Sildillia. Obrońca Freiburga ustalił tym samym wynik spotkania.

Francja – Gwinea 1:0
Bramki: 76. Sildillia
Żółte kartki: Bade, Lacazette, Kone – Keita
Wyjściowy skład Francji: Francja: Restes – Sildillia, Bade, Lukeba, Truffert – Akliouche, Kone, Chotard – Olise – Mateta, Lacazette
Wyjściowy skład Gwinei: Sylla – B. Cisse, Soumah, Ma. Keita – Balde, Toure, Diawara, A. Diallo – Keita, A. Bah, Moriba