HomePiłka nożnaIO 2024: Kapitan Mateta prowadzi swoich chłopców do finału. Francuzi lepsi od Argentyny

Reprezentacja Francji pokonała Argentynę 1:0 i awansowała do najlepszej czwórki Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Jedynego gola strzelił Jean-Philippe Mateta.

Mateta vs Argentyna IO

Francja maszeruje do strefy medalowej

Francja już od samego początku meczu starała się nękać obronę rywali. Dlatego po pięciu minutach Trójkolorowi objęli prowadzenie. W roli asystenta wystąpił Michael Olise, a podanie świeżo upieczonego skrzydłowego Bayernu Monachium wykorzystał Jean-Philippe Mateta. Napastnik Crystal Palace strzelił gola głową.

Kapitan gospodarzy był również bliski zdobycia bramki w 68. minucie. Jednak tym razem jego uderzenie głową poszybowało nad bramką Geronimo Rulliego. Sześć minut przed końcem meczu Olise podwyższył prowadzenie Les Blues. Radość byłego kolegi z zespołu Matety nie trwała długo. Sędziowie VAR uznali, że w momencie podania Maghnes Akliouche z premedytacją nadepnął na jednego z rywali. Półfinałowym rywalem podopiecznych Thierry’ego Henry’ego będzie Egipt.

Francja – Argentyna 1:0 (0:0)
Bramki: 5. Mateta
Żółte kartki: Mateta, Kone , Restes, Akliouche – Di Cesare, Medina, Beltran, Garcia
Wyjściowy skład Francji: Restes – Sildillia, Bade, Lukeba, Truffert – Millot, Kone, Chotard – Olise – Mateta, Lacazette
Wyjściowy skład Argentyny: Rulli – Garcia, Di Cesare, Otamendi, Amione – Zenon , Medina, Fernandez, Almada – Simeone, Alvarez