HomePiłka nożnaPrezydent Barcelony wściekł się po meczu z Gironą. “Olbrzymi gniew Laporty!”

Prezydent Barcelony wściekł się po meczu z Gironą. “Olbrzymi gniew Laporty!”

Źródło: Sport

FC Barcelona przegrała starcie z Gironą aż 2:4. Uwierzyć w wynik meczu nie mógł prezydent Dumy Katalonii, Joan Laporta. Hiszpan po zakończeniu spotkania miał być wręcz wściekły. Jego zachowanie opisał serwis Sport.

Xavi Laporta

Laporta się wściekł

Barcelona po pierwszej połowie prowadziła z Gironą 2:1 po bramkach Andreasa Christensena oraz Roberta Lewandowskiego. Blaugrana roztrwoniła jednak przewagę w drugiej części spotkania i przegrała aż 2:4. Katem Dumy Katalonii okazał się rezerwowy zespołu z Estadi Montilivi, Cristian Portu. Hiszpan po zameldowaniu się na boisku w 65. minucie zanotował asystę oraz dwukrotnie sam trafiał do siatki. Blaugrana straciła tym samym matematyczne szanse na mistrzostwo Hiszpanii. Te trafiło tym samym w ręce Realu Madryt.

Po końcowym gwizdku pogodzić z obrotem spraw nie mógł się Joan Laporta, o czym poinformował serwis Sport. “Olbrzymi gniew Laporty na Montilivi!” – tak o zachowaniu prezydenta Blaugrany napisał hiszpański portal.

Laporta miał niesamowicie wściec się po zakończeniu meczu. Przy wyjściach ze stadionu zarezerwowanych dla widzów z loży można było go nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć. Prezydent Dumy Katalonii miał wielokrotnie wykrzykiwać słowa “To jest niemożliwe!”. Na starciu z Giorną towarzyszyły mu dwie inne ważne dla klubu postacie, Deco oraz Rafael Yuste.

Barcelona straciła nie tylko szanse na mistrzostwo kraju, ale także niezwykle ważne trzy punkty. Dzięki wygranej w tym starciu Girona o punkt przeskoczyła Blaugrane w tabeli. Duma Katalonii znajduje się obecnie na trzeciej lokacie z dorobkiem 73 punktów. Tuż za jej plecami plasuje się Atletico Madryt, które ma na koncie sześć oczek mniej.

Śląsk walczy do samego końca. Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 2:0 (RELACJA)
Co za gol Nahuela Leivy! Śląsk pozostaje w grze o mistrzostwo[WIDEO]
Bayer Leverkusen dołączył do elitarnego grona. Czwarta taka drużyna od 1992 roku
Wątpliwości Chelsea odnośnie Pochettino. Wiemy o co chodzi
Iga Świątek wygrywa turniej WTA 1000 w Rzymie!
Kamil Kuzera: Dla nas liczy się tylko finał w Poznaniu
Wzruszający gest kibiców Bayeru Leverkusen. Minuta ciszy podczas meczu
Bundesliga: Borussia w świetnym stylu kończy sezon. Cudowny gol Marco Reusa [WIDEO]
Janusz Niedźwiedź: Wygrał zespół bardziej zdeterminowany