HomePiłka nożnaFC Barcelona przegrywa z AS Monaco. Pierwsza porażka w Pucharze Gampera od 12 lat

Piłkarze FC Barcelony nie dostarczyli swoim kibicom zbyt pozytywnych informacji na kilka dni przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Drużyna Hansiego Flicka przegrała 0:3 z AS Monaco, notując pierwszą porażkę w spotkaniu o Puchar Gampera od 2012 roku.

FC Barcelona

PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy

FC Barcelona kończy przygotowania do sezonu

Pojedynek z AS Monaco był dla drużyny ze stolicy Katalonii ostatnim etapem przygotowań do rozpoczynającego się w najbliższy weekend nowego sezonu LaLiga. Spotkania o Puchar Joana Gampera nie są traktowane jako oficjalne mecze, ale dla FC Barcelony stanowią wyraz hołdu dla klubowej legendy.

Na starcie z wicemistrzem Francji Hansi Flick desygnował do gry kilku młodych zawodników, głównie w środku pola. Od pierwszych minut natomiast wystąpili m.in. Marc-Andre ter Stegen, Jules Kounde, Raphinha czy Robert Lewandowski. Trener ekipy z Księstwa, Adi Hutter postawił na niemal najsilniejszą jedenastkę, choć w bramce zabrakło kontuzjowanego Radosława Majeckiego.

Barca przegrywa z AS Monaco mecz o Puchar Gampera

Po bezbramkowej pierwszej połowie, od początku drugiej części AS Monaco zaczęło punktować Katalończyków. W 50. minucie poważny błąd popełnił Inigo Martinez – na jego zbyt lekkim podaniu skorzystał Lamine Camara, który odebrał piłkę tuż przed polem karnym i pewnie trafił do siatki.

W 57. minucie było już 2:0. Takumi Minamino obsłużył swobodnie wbiegającego w szesnastkę Breela Embolo, a ten z dużym spokojem pokonał bezradnego ter Stegena. Wynik na 3:0 w 86. minucie ustalił Christian Mawissa Elebi, wykańczając efektownę akcję całej drużyny i korzystając z kolejnego niepewnego zachowania defensywy Barcy.

Taki wynik oznacza, że FC Barcelona przegrała pierwszy mecz o Puchar Gampera od 2012 roku, kiedy to dała się ograć Sampdorii (0:1). Od tamtego czasu Katalończycy pokonywali wszystkich kolejnych rywali. Teraz przed Barcą pierwszy mecz w LaLiga – 17 sierpnia zagra na wyjeździe z Valencią.