HomePiłka nożnaNajładniejsze bramki fazy grupowej Euro 2024. Pięknych trafień nie brakowało! [WIDEO]

Źródło: TVP Sport

Faza grupowa Euro 2024 dobiegła już końca. Na tym etapie turnieju nie zabrakło wielu emocji oraz pięknych bramek. Pora więc przyjrzeć się najładniejszym trafieniom, które mogliśmy oglądać na początkowej fazie turnieju w Niemczech. A jest na co popatrzeć!

Mert Muldur

Zuma Press / Alamy

Mert Muldur (Turcja 3:1 Gruzja)

Zaczniemy od gola, który został wybrany przez UEFA najładniejszą bramką pierwszej kolejki fazy grupowej. Do siatki w fenomenalny sposób piłkę podczas meczu Turcja – Gruzja (3:1) skierował Mert Muldur. Starcie Gruzinów oraz Turków było bardzo zacięte i emocjonujące. Długo jednak żadna z ekip nie potrafiła sforsować defensywy rywala.

Pierwsi na prowadzenie wyszli Turcy za sprawą genialnego uderzenia Muldura ze skraju pola karnego w 25. minucie. Boczny obrońca Fenerbahce śmiałą decyzją o uderzenie z woleja zaskoczył każdego, w tym nawet świetnie dysponowanego podczas turnieju Giorgiego Mamardaszwiliego. Przy tej sytuacji golkiper Valencii nie miał żadnych szans.

Arda Guler (Turcja 3:1 Gruzja)

Bramka Muldura nie była jedyną ozdobą spotkania rozgrywanego w ramach pierwszej kolejki grupy F. Po tym jak Gruzini zdołali wyrównać w 32. minucie za sprawą gola Georgesa Mikautadze remis utrzymywał się przez długi czas. Sprawę w swoje ręce postanowił wziąć Arda Guler.

19-letni piłkarz Realu Madryt w drugiej połowie starcia pokusił się o uderzenie z dystansu i wykonał je perfekcyjnie. Młody Turek tym samym pobił także rekord Cristiano Ronaldo. Guler został najmłodszym piłkarzem, który strzelił gola w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy.

Nicolae Stanciu (Rumunia 3:0 Ukraina)

Piękne gole oczywiście padały również w innych meczach. Genialnym trafieniem popisał się także Nicolae Stanciu podczas pojedynku Rumunii z Ukrainą. Doświadczony piłkarz saudyjskiego klubu Damac FC w 29. minucie strzelił cudownego gola zza pola karnego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Błąd Andrija Łunina w tej sytuacji wykorzystał Denis Man. Skrzydłowy przejął piłkę po niechlujnym podaniu bramkarza Ukrainy i oddał ją stojącemu przed polem karnym Stanciu. Pomocnik nie zastanawiał się długo i huknął jak z armaty. Tego gola po prostu trzeba zobaczyć.

Xherdan Shaqiri (Szkocja 1:1 Szwajcaria)

Xherdan Shaqiri to nazwisko, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Szwajcar jest żywą ikoną swojej reprezentacji, a jego gole nieraz stanowiły ozdobę wielkich turniejów międzynarodowych. Nie inaczej było także teraz. 32-latek wystąpił tylko w jednym meczu swojej kadry podczas Euro 2024, ale to wystarczyło, aby popisać się genialnym uderzeniem.

Wychowanek FC Basel stanął na wysokości zadania, gdy jego zespół musiał gonić wynik w meczu ze Szkocją. Shaqiri w 26. minucie dobiegł do futbolówki przed polem karnym i bez zastanowienia oddał strzał z pierwszej piłki. Tym zaskoczył golkipera reprezentacji Szkocji i wyrównał wynik spotkania na 1:1.

Morten Hjulmand (Dania 1:1 Anglia)

Podobnie jak Shaqiri, bohaterem swojej reprezentacji podczas jednego z meczów okazał się Morten Hjlumand. Duńczyk do tej pory swoją jedyną bramkę na Euro 2024 zdobył w starciu z Anglią. Gol wychowanka Kopenhagi okazał się jednak niezwykle ważny, ponieważ pozwolił Duńczykom wywalczyć podział punktów w starciu z o wiele wyżej notowanym rywalem.

Hjulmand nie dość, że strzelił arcyważnego gola, to dokonał tego jeszcze w niesamowitym stylu. Pomocnik zdecydował się na uderzenie z blisko 28 metrów, czym zaskoczył Jordana Pickforda. Golkiper Evertonu nie miał żadnych szans, aby wybronić piłkę lecącą 114 kilometrów na godzinę. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.

Mattia Zaccagni (Chorwacja 1:1 Włochy)

Na koniec bramka, która zachwyciła Włochów oraz zrujnowała nastroje wśród Chorwatów. Mowa oczywiście o trafieniu Mattii Zaccagniego, który na 15 sekund przed zakończeniem spotkania zagwarantował Azzurri remis w starciu z Chorwacją.

Włosi do 98. minuty spotkania przegrywali 0:1 i rzucili wszystkie swoje moce do ataku, aby wywalczyć podział punktów. Do ofensywy podłączył się Riccardo Calafiori. Stoper popędził w stronę pola karnego Chorwatów i w ostatnim momencie zdołał podać piłkę do Mattii Zaccagniego. Zawodnik Lazio zdecydował się nie przyjmować piłki i od razu oddać strzał, który okazał się perfekcyjny. To właśnie za sprawą tego gola drużyna prowadzona przez Zlatko Dalicia pożegnała się z Euro 2024 już po fazie grupowej.

AJ zawalczy na PGE Narodowym? Miał walczyć z pashaBiceps!