HomePiłka nożnaEwa Swoboda zaskoczyła. “Za dużo mnie to kosztowało”

Ewa Swoboda zaskoczyła. “Za dużo mnie to kosztowało”

Źródło: TVP Sport

Kryscina Cimanouska, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda wywalczyły awans do finału mistrzostw Europy w sztafecie 4×100 metrów. Przy udzielaniu przez Polek wywiadu dla TVP Sport zaskoczyła swoją wypowiedzią Ewa Swoboda.

Ewa Swoboda: Nie będę ryzykowała swojego zdrowia

26-latka wyznała, że ostatnie dni kosztowały ją za dużo sił – zarówno tych fizycznych, jak i psychicznych. Przyznała, że nie chce ryzykować swojego zdrowia, szczególnie, że drużyna jest mocna – stąd nie zamierza wziąć udziału w finale Mistrzostw Europy w sztafecie 4×100 metrów.

Cieszy mnie to, że jesteśmy z dziewczynami w finale, ale mogę już teraz powiedzieć, że mi raczej nie starczy sił. Chyba finał będzie beze mnie. Za dużo mnie to kosztowało fizycznie i psychicznie. Cieszę się, że dziewczyny będą w finale. Natomiast ja muszę chyba zejść trochę w cień. Ma kto biegać, dziewczyny są szybkie. A ja nie będę ryzykowała swojego zdrowia – przyznała Ewa Swoboda w rozmowie z Szymonem Borczuchem, reporterem TVP Sport.

Ewa Swoboda została w niedzielę wicemistrzynią Europy. W finale wywalczyła srebro notując czas 11.03. To pierwszy Polski medal w biegu na 100 metrów kobiet podczas ME od 50 lat i osiągnięcia Ireny Szewińskiej.

Dałam z siebie wszystko. Jestem bardzo szczęśliwa. Mimo tak trudnego dnia, długiego oczekiwania… jestem wicemistrzynią Europy – przyznała 26-latka świeżo po biegu.