HomePiłka nożnaLiverpool wypisuje się z walki o tytuł? “The Reds” przegrali derby z Evertonem

Liverpool wypisuje się z walki o tytuł? “The Reds” przegrali derby z Evertonem

Źródło: Własne/Viaplay

Liverpool praktycznie żegna się z nadziejami na mistrzostwo Anglii. Ekipa Jurgena Kloppa po kolejnym słabym występie przegrała 0:2 w derbowym starciu z Evertonem i jeszcze bardziej skomplikowała swoją sytuację w czołówce tabeli Premier League.

Jurgen Klopp

Derby Liverpoolu dla “The Toffees”

Liverpool mocno skomplikował swoją sytuację w 33. kolejce, w ramach której niespodziewanie przegrał przed własną publicznością 0:1 z Crystal Palace. Stracił tym samym szansę na powrót na fotel lidera. Derbowe starcie miało być okazją na przedłużenie nadziei na mistrzostwo Anglii.

Marzenia te dość szybko zaczęły się oddalać. W 27. minucie w polu karnym “The Reds” doszło do sporego zamieszania. Alexis MacAllister niepewnie wybijał piłkę, przez co ta spadła pod nogi Jarrada Branthwaite’a. 21-latek po chwili bez problemu wbił ją do pustej bramki.

W 58. minucie Everton zadał drugi i, jak się okazało, decydujący cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym niemal kompletnie niepilnowany był Dominic Calvert-Lewin. Angielski napastnik oddał pewny strzał głową i w ten sposób niemal pozbawił Liverpoolu nadziei na mistrzostwo Anglii.

Everton 2:0 Liverpool
1:0 Jarrad Branthwaite 27′
2:0 Dominic Calvert-Lewin 58′

Po tej porażce Liverpool z dorobkiem 74 punktów i trzema “oczkami” straty do Arsenalu pozostaje na drugim miejscu w tabeli, ale goniący go Manchester City (73 punkty) ma dwa mecze rozegrane mniej. Everton ma 33 punkty i zajmuje 16. miejsce.