HomePiłka nożnaEuro U17: Polki z brązowymi medalami i awansem na mistrzostwa świata!

Euro U17: Polki z brązowymi medalami i awansem na mistrzostwa świata!

Źródło: Własne/ŁNP

Piłkarki reprezentacji Polski do lat 17 wygrały po serii rzutów karnych z Francuzkami i wywalczyły brązowe medale mistrzostw Europy. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Kasprowicza zapewnił sobie również udział w jesiennych MŚ na Dominikanie.

U17

Polki z brązowym medalem mistrzostw Europy

Po porażce młodzieżowych reprezentantek Polski w półfinale z Anglią, pozostała im walka o brązowe medale. Pojedynek ten miał również drugi ważny cel – zwycięski zespół mógł być pewien udziału w tegorocznych mistrzostwach świata U17, którego na przełomie października i listopada odbędą się na Dominikanie.

Spotkanie rozgrywane w szwedzkim Lund lepiej zaczęło się dla Polek, które od 10. minuty prowadziły po bramce Oliwii Związek. Do przerwy prowadziły jednak Francuzki – najpierw w 11., a następnie w 40. minucie dwukrotnie do siatki trafiła Justine Rouquet.

W 80. minucie przepięknego gola na 2:2 strzelił Oliwia Łapińska, jednocześnie doprowadzając do serii rzutów karnych (dogrywka nie była rozgrywana). W niej Polki pomyliły się tylko raz, natomiast Francuzki dwukrotnie, dzięki czemu to biało-czerwone sięgnęły po brązowe medale i zapewniły sobie grę na MŚ U17.

Polska U17 – Francja U17 4:2 (4:3 k.)
1:0 Oliwia Związek 10′
1:1 Justine Rouquet 11′
1:2 Justine Rouquet 40′
2:2 Oliwia Łapińska 80′