HomePiłka nożnaZa nami 1/4 finału Euro 2024. Kiedy półfinały i kto z kim zagra? [TERMINARZ]

Za nami 1/4 finału Euro 2024. Kiedy półfinały i kto z kim zagra? [TERMINARZ]

Euro 2024 zbliża się do końca. Poznaliśmy cztery zespoły, które powalczą o awans do wielkiego finału. Jakie starcia nas czekają i kiedy się odbędą?

Euro 2024

Eibner-Pressefoto / Alamy

Znamy komplet półfinalistów Euro 2024

Pierwszym półfinalistą została reprezentacja Hiszpanii. Podopieczni Luisa de la Fuente po zaciętym oraz pełnym kontrowersji spotkaniu okazali się lepsi od gospodarzy – Niemców. Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na MHPArena w Stuttgarcie czekali do 51 minuty spotkania. Lamine Yamal obsłużył podaniem Daniego Olmo, a zawodnik RP Lipsk strzałem z pierwszej piłki pokonał Manuela Neuera. Die Mannschaft wyrównali tuż przed końcem regulaminowego czasu gry za sprawą Floriana Wirtza. Piłkarze La Furia Roja zapewnili sobie miejsce wśród czterech najlepszych drużyn Europy za sprawą główki Mikela Merino w 29. minucie dogrywki.

Następnie rzuty karne przesądziły o tym, że rywalem Hiszpanów będą Francuzi. Trójkolorowi wyeliminowali Portugalię (5:3). Urzędujący wicemistrzowie świata bezbłędnie egzekwowali jedenastki, a po stronie rywali pomylił się Joao Felix. Zawodnik Atletico Madryt trafił w słupek.

Drugą parę półfinałową tworzą z kolei Holendrzy oraz Anglicy. Synowie Albionu również potrzebowali konkursu jedenastek, aby uporać się ze Szwajcarią. Po 120 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1 (Saka – Embolo), a wyspiarze awansowali dalej dzięki interwencji Jordana Pickforda po uderzeniu Manuela Akanjiego (5:3).

Natomiast Oranje po pierwszej połowie przegrywali z Turcją 0:1 (Samet Akaydin). Jednak w drugich 45 minutach dzięki trafieniom de Vrija oraz Cody’ego Gakpo (red. ostatecznie bramka została uznana za trafienie samobójcze) zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Półfinały Euro 2024 – Terminarz

– 9 lipca, godzina 21:00 – Hiszpania vs Francja (Monachium)
– 10 lipca, godzina 21:00 – Holandia vs Anglia (Dortmund)

Wielki finał odbędzie się 14 lipca (21:00) na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Przypomnijmy, że na tym samym obiekcie w 2006 roku Włosi po rzutach karnych pokonali Francuzów i sięgnęli po mistrzostwo świata.